News

Virtus Pro i Kinguin awansują na finały WESG w Szanghaju

Kwalifikacyjny turniej offline do WESG dla europejskiego regionu okazał się być bardzo pomyślny dla polskich formacji, które nie dość, że zabezpieczyły sobie miejsce w szanghajskich finałach, to jeszcze awansowali do półfinałów trwających obecnie LANowych zawodów w Kijowie. Uczestnicy fazy pucharowej WESG 2016 Europe & CIS Regional Finals walczą o nagrody z puli 75.000 dolarów.

Pierwszą polską formacją, która zakwalifikowała się na finały WESG w Szanghaju było Kinguin. Europejskie kwalifikacje offline wystartowały we czwartek - pierwszy dzień okazał się dla ekipy MICHA niezwykle pomyślny. Polacy w grupie A wygrali najpierw spotkanie best-of-one z Team Ukraine 16:13 na de_cobblestone, a następnie pokonali Węgrów z Pixel 16:14 na tej samej mapie. Tego samego dnia mogliśmy także śledzić dwa mecze Virtusów, którzy mierzyli się w grupie C z Team Russia oraz Team Norway. Niestety zmęczenie spowodowane wyczerpującą batalią w Nowym Jorku i podróżą dała się podopiecznym Kubena we znaki – z drużyną ze Wschodu przegrali na de_cobblestone 19:22, a niedługo później na de_mirage z łatwością rozgromili ich gracze z Norwegii 16:5.

(fot. WESG)

Następne występy biało-czerwonych odbyły się w sobotę. Tym razemKinguin znów pokazało klase, wygrywając z LDLC Espor aż 16:3 (de_cache). Drugi oponent nie zwiastował prostej potyczki, ale to były tylko pozory. Nasi rodacy stoczyli bój z GODSENT – nowy zespół Pronaxa, JW i Flushy miał ogromne problemy w walce z „Pingwinami” na mapie de_train i finalnie poległ wynikiem 8:16. Z czystym kontem (4:0) MICHU wraz ze swoimi kompanami zabezpieczył sobie miejsce w szanghajskich rozgrywkach, wychodząc ze swojej drabinki z najlepszym wynikiem. Dobry występ zanotowali także reprezentanci Virtus Pro triumfując nad węgierskim Bpro (16:0, de_train) oraz serbskim Guerilla Method (16:13, de_mirage). Virtusi kupili sobie czas w kwalifikacjach, przechodząc do niedzielnych baraży.

(fot. WESG)

Mecz ostatniej szansy nasi rodacy rozegrali przeciwko Epilson. W tym dniu wszystkie spotkania rozgrywały się w trybie best-of-three, ale potyczka ze Szwedami, choć wygrana, to nie obyła się bez poważnych problemów. Virtusi najpierw zatriumfowali na de_mirage 16:14, a chwilę później na podobnie wyrównanym de_train 19:15. To zwycięstwo zagwarantowało drugiej polskiej formacji awans do Szanghaju. Po przerwie przed mistrzami DH ZOWIE Open stanęli jeszcze gracze francuskiego giganta, EnVyUs, w ćwierćfinale LANowych kwalifikacji. Po nieudanej potyczce na de_cobblestone (14:16), biało-czerwoni dokonali kontry na de_nuke (16:12), a następnie zdominowali oponentów 16:12 na decydującej mapie – de_mirage. Dziś o 9:30 startuje pojedynek BO3 Kinguin vs. dignitas, a o 12:45 zobaczymy mecz Virtus Pro vs. Team Russia.

(fot. WESG)

Prócz naszych rodaków na finałach WESG zobaczymy także Europejczyków z GODSENT, EnVyUs, dignitas, Team Ukraine, iGame.com, Team Russia. Jeszcze w tym miesiącu poznamy amerykańskich uczestników LANowego wydarzenia, którzy wyłonieni zostaną w kwalifikacjach online w Sao Paulo – rywalizacja rozpocznie się 21 października. Ostatnim przystankiem przed Grand Final pozostanie lanowy turniej w Korei Południowej (10-13 listopad), mający na celu wyłonić formacje z rejonu Azji i Pacyfiku.

Zgłoś błąd