News

Star Citizen - nowy rekord i przyspieszenie tempa produkcji

Kto orientuje się w tematyce Star Citizen ten wie, że gra jest już w produkcji od prawie pięciu lat, wciąż nie jest gotowa... i wciąż rośnie. Rosną także dotacje dla twórców od graczy, bowiem światowy rekordzista crowdfundingu wciąż ustala kolejne rekordy, a poprzeczkę właśnie wywindowano do 113 milionów dolarów!

Cloud Imperium Games potrafi namieszać na rynku. Koncepcja na kosmiczny symulator według Chrisa Robertsa przyciągnęła swego czasu miliony graczy, którzy zdecydowali się powierzyć twórcom Star Citizen swoje pieniądze jeszcze przed tym, zanim tytuł miał trafić do oficjalnej sprzedaży. Dzięki temu gra jeszcze w 2014 roku pobiła wszelkie znane dotąd, branżowe rekordy crowdfundingu, co pozwoliło rozwinąć projekt do naprawdę kosmicznych rozmiarów. W zeszłym roku producenci nie dotrzymali jednak kilku ważnych obietnic, m. in. dotyczących dostarczenia pierwszego fragmentu kampanii Squadron 42 czy też odrębnego trybu FPS do obecnie funkcjonującej wersji alfa Star Citizena. Mimo tego gracze nie przestali jednak wspierać twórców z Cloud Imperium Games, a tak przynajmniej można wnioskować po kolejnych rekordach crowdfundingu, jakie dalej bije Star Citizen. Finansowe wsparcie dla tytułu obecnie przekroczyło 113,5 miliona dolarów, co jest oszałamiającą kwotą w przypadku niezależnych produkcji. Wydaje się więc, że gracze darzą odpowiedzialnego za projekt Chrisa Robertsa naprawdę wielką dozą zaufania.

Pod koniec zeszłego roku doczekaliśmy się wersji Alpha 2.0, wprowadzającej szereg nowości, w tym i kolejnych statków oraz modułów Persistent Universe oraz Planet Side w postaci trybów Crusader oraz ArcCorp. Twórcom udało się zatem dostarczyć na czas zaledwie połowę z obiecanej zawartości co oczywiście nie oznacza, że mają oni zamiar na tym poprzestać. Wręcz przeciwnie - zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, które pojawiły się w comiesięcznym raporcie dewelopera na oficjalnej stronie gry, Cloud Imperium Games planuje przyspieszenie produkcji. Przewidywania te twórcy opierają nie tylko na szybkim rozwoju poszczególnych studiów, współpracujących z główną ekipą producentów, ale także na ciągle zdobywanym doświadczeniu, które pozwala wdrażać kolejne elementy w krótszym czasie niż kiedyś. Dzięki temu nadchodząca do gry zawartość, w tym planowane w niedługim czasie zaktualizowanie Star Citizena do wersji alfa 2.4, ma odznaczać się nie tylko coraz większym rozbudowaniem całego uniwersum, ale również wyższą jakością. Czy twórcom faktycznie uda się spełnić te obietnice dowiemy się zapewne do końca tego roku, bowiem według niepotwierdzonych informacji tytuł ma zadebiutować na rynku w pełnej wersji w 2017 roku. Obecnie Star Citizen jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy komputerów PC.

Zgłoś błąd