News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 46

Co się dzieje w świecie gier przed Bożym Narodzeniem?

Zbliża się Boże Narodzenie, dlatego w świecie gier komputerowych poza lekkim szumem wokół świątecznych aktualizacji w rozgrywkach sieciowych raczej cisza. Nie mniej jednak trzeba wspomnieć, że pojawiła się nowa wersja Star Citizen (niezwykle rozbudowanego projektu niezależnego studia Cloud Imperium Games, studio Hangar 13 postanowiło jeszcze w tym roku opublikować pierwszy, obszerny gameplay z Mafii III, a Ken Levine oraz Konami poszukują pracowników.

Jest już Star Citizen Alpha 2.0

Z początkiem mijającego tygodnia studio Cloud Imperium Games udostępniło wersję alfa swojej debiutanckiej gry Star Citizen, wokół której w tym roku było już dosyć głośno. Z alfą mogą zapoznać się już wszyscy, którzy wsparli twórców za pośrednictwem akcji crowdfundingowej. Aktualnie w Star Citizen stoczymy wiele kosmicznych bitw w różnych lokacjach – dodano m.in. planetę Crusader, trzy księżyce, trzy niezależne od siebie stacje kosmiczne, jedną stację naprawczą i dziewięć węzłów komunikacyjnych.

12-minutowy gameplay z Mafii III

W czwartek w sieci pojawił się nowy fragment z rozgrywki z Mafii III - wydawnictwa na które czeka niejeden gracz. To pierwszy udostępniony tak obszerny wycinek gameplay, w dodatku zaserwowany nam w towarzystwie komentarza Hadena Blackmana, dyrektora kreatywnego Hangar 13 (studia odpowiedzialnego z produkcję).

Ken Levine szuka pracownika

Ken Levin znany przede wszystkim z serii BioShock poszukuje współpracowników do nowego projektu, który chociaż ma być pozbawiony linii fabularnej, to skusi zapewne wielu otwartym światem. Na stanowisko potrzebuje doświadczonego designera, który już miał do czynienia z tworzeniem półotwartych i otwartych uniwersów.

KenLevine

Konami szuka osób do pracy nad nowym Metal Gearem

To nie jedyna przedświąteczna oferta pracy, ponieważ również Konami rozgląda się za nowymi game developerami. Nie ciesząca się zbytnią sympatią po skandalu z Hideo Kojimą firma poszukuje pracowników, którzy przygotowaliby kontynuację serii Metal Gear Solid. Po odejściu protoplasty cyklu Konami zdecydowało się jednak mimo wszystko podjąć kontynuacji sagi, pozostaje więc tylko kwestia, czy potencjalne nowe odsłony dorównają tym, nad którymi czuwał Kojima.

Konami1

Wybierz gry z PS2, które mają działać na PS4

Wsteczna kompatybilność już została uruchomiona na Xboksie One, teraz Sony postanowiło pójść w ślady Microsoftu i pozwala wypowiedzieć się użytkownikom, jakie gry z poprzednich wersji konsoli najchętniej zobaczyliby również na PlayStation 4. Swoją opinie możecie wyrazić, publikując na Twitterze post z sugerowanym tytułem oznaczony hashtagiem #ps2ps4. Wśród pierwszych propozycji pojawiły się m.in. Gran Turismo, Silent Hill czy God Hand.

Sony1

Co się kryje pod wodą w Falloucie 4?

Nowym Falloutem możemy cieszyć się już od kilku tygodni i chociaż zdania co do niego są podzielone, jeden z graczy postanowił sprawdzić coś, co zainteresuje zarówno tych bardziej, jak i mniej zadowolonych. Użytkownik Lavonicus z Reddita postanowił spędzić pod woda w uniwersum czwórki aż 30 godzin – zwiedził praktycznie cały podwodny świat gry i poza paroma sejfami i skrzyniami nie znalazł tam niczego ciekawego, a na pewno nie było to warte poświęcenia ponad doby życia.

Zgłoś błąd