News

Star Citizen i niespodzianki związane z CitizenCon 2016

Kosmiczny tytuł, który w fazie produkcji jest od 2012 roku i wciąż nie uzyskał nawet przybliżonej daty premiery pełnej wersji wzbudza niemałe zainteresowanie w gamingowej społeczności. Dzieło Cloud Imperium Games stało się już nawet obiektem kpin jako „wieczna alpha”, ale mimo wszystko gra skupia pokaźne grono fanów. To im dedykowana jest impreza CitizenCon 2016 i to właśnie oni otrzymają czasowy dostęp do niedostępnej jak dotąd zawartości.

Tegoroczny CitizenCon jest już czwartą edycją organizowanego przez Cloud Imperium Games wydarzenia i po raz kolejny odbył się w Los Angeles. W ramach imprezy deweloperzy zaprezentowali kolejny spory fragment rozgrywki w którym mogliśmy podziwiać bezkresne tereny planety Leir III, a na niej widzieliśmy burzę piaskową, ogromnego potwora oraz elementy walki. Wszystko to wyglądało naprawdę ładnie, jednak niestety event związany był także z przykrymi wieściami. Moduł dla pojedynczego gracza o tytule Squadron 42, który miał zadebiutować jeszcze w tym roku został przeniesiony. „Tak bardzo jakbyśmy chcieli mieć Squadron 42 przed końcem roku, tak nie jesteśmy w stanie tego zrobić” - tłumaczył Chris Roberts dodając jednocześnie, że wszystkie rozdziały nie są jeszcze gotowe. A tych ma być sporo – kampania składa się z 28 epizodów oraz ponad 60 misji.

Pomijając te wszystkie smutki, jest też dobra wiadomość – szczególnie dla osób, które aktywnie wspierały finansowo rozwój Star Citizen czy to za pośrednictwem Kickstartera czy jakiejkolwiek innej kampanii na rzecz projektu. Otrzymają one bowiem czasową (od dziś do 17 października) możliwość wypróbowania wszystkich dostępnych w grze statków kosmicznych bez żadnych kosztów i specjalnych wymagań. Produkcja jest obecnie w fazie Alpha oznaczonej 3.0, pierwsze materiały z najnowszej wersji pojawiły się na niemieckich targach Gamescom 2016. Na konkretną datę premiery raczej się nie zanosi – w przyszłości powinniśmy spodziewać się kolejnych odsłon Alphy, a może nawet Bety.

Zgłoś błąd