News

Podsumowanie targów Gamescom 2016

Co wiemy po ostatniej edycji największych targów gier wideo w Europie?

Tegoroczne targi Gamescom w Kolonii dobiegły końca już kilka dni temu. Pomimo faktu, że nie jest to impreza o takiej skali jak E3, to wydawcy i deweloperzy z różnych części świata i tak przygotowali dla graczy różnorodne niespodzianki. W głównej mierze zwiedzający, o ile wcześniej wystali się w kilkugodzinnych kolejkach, mogli pograć w zapowiedziane tytuły, a producenci zdradzili kilka faktów na temat swoich najnowszych dzieł. Oto najważniejsze informacje z Gamescom 2016.

Jak mogliśmy się domyślić niemiecka impreza nie przyniosła zbyt wielu zapowiedzi wielkich tytułów od równie wielkich wydawnictw, ale grzechem byłoby stwierdzić, że nie działo się zupełnie nic, co zaciekawiłoby przeciętną osobę śledzącą doniesienia z branży gier wideo. Electronic Arts prężyło w Kolonii muskuły, pokazując livestream z trybu wieloosobowego Battlefielda 1 oraz Titanfall 2. Ubisoft oczywiście poświecił nieco czasu na Watch Dogs 2 – deweloperzy przygotowali specjalny pokaz, gdzie mogliśmy zobaczyć urywek z rozgrywki. Zwiedzający mogli również przyjrzeć się prawie godzinnemu gameplayowi z kolejnej wersji alpha Star Citizena, a Ci gracze, którzy z łezką w oku wspominają dziesiątki godzin spędzonych przy pierwszej części Gothica, mieli okazję zobaczyć na żywo Elex, czyli nadchodzące dzieło studia Piranha Bytes, twórców legendarnego RPGa. Ponadto w hali targowej nie zabrakło reprezentacji znad Wisły, która zorganizowała pokaz Gwinta. Było też słów kilka o trzeciej części Syberii, Preyu, Vampyr, South Parku czy zupełnie nowej, survivalowej produkcji – Scum.

Battlefield 1

Deweloperzy ze studia DICE przygotowali dla wszystkich fanów najnowszej odsłony serii specjalne wydarzenie o nazwie Battlefield Squads – 64 wybrańców, a właściwie popularnych graczy i streamerów związanych z tytułem, usiadło przed komputerami i rozegrało cztery rundy na nowej, nie pokazywanej wcześniej mapie. Pustynia Synajska, bo taki nosi tytuł wspomniana lokacja, to ogromne pole bitwy wojsk brytyjskich i tureckich umiejscowione na Bliskim Wschodzie. Podczas trwającego godzinę pokazu mogliśmy podziwiać szarże kawalerzystów, podniebne pojedynki dwupłatowców, zaciekłe batalie jednostek pancernych oraz poznaliśmy kolejnego behemotha, którym okazał się siejący totalne spustoszenie opancerzony pociąg. Władzę nad jego arsenałem obejmuje strona, która przegrywa określoną ilością punktów. Nowa mapa prócz licznych punktów do zdobycia i rozmaitych elementów otoczenia zaskakuje czymś więcej – zmienną pogodą. W trakcie livestreamu kilkukrotnie uczestnicy musieli stawić czoła potężnej burzy piaskowej, która przyszła niemal znikąd i mocno ograniczyła widoczność. Jeśli przegapiliście całe wydarzenie, możecie obejrzeć powtórkę poniżej:

EA zapowiedziało również pierwsze DLC („They Shall Not Pass”) dla BFa 1, które zadebiutuje w marcu przyszłego roku i wprowadzi do świata gry Francję jako nową stronę konfliktu, a według zapewnień, niedługo później pojawi się również Imperium Rosyjskie. Aby zagwarantować sobie wcześniejszy, pełny dostęp do wszystkich nowości deweloperzy udostępnili Premium Pass – przepustkę, zapewniającą zabawę z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jej koszt wyniesie 39.99 euro, czyli mniej więcej 180 złotych. Rozszerzenia wprowadzą łącznie 16 nowych map, 14 rodzajów broni, 14 pakietów skórek, a także szereg pojazdów i kilka elitarnych klas. Battlefield 1 dostępny będzie w sklepach od 21 października.

Titanfall 2

Pozostając ciągle przy Electronic Arts, warto rzucić okiem na Titanfall 2 – kontynuacji kultowego multiplayera produkcji Respawn Entertainment. Pierwsze, poważne wieści związane z tym projektem pojawiły się w ramach ostatnich targów E3 i od tamtego czasu wiemy już całkiem sporo. Na pewno pojawi się kampania fabularna dla pojedynczego gracza, czego zabrakło w poprzedniej części serii. Ponadto tryb wieloosobowy, z którego znana jest produkcja, został znacząco ulepszony. Gra doczekała się serwerów dedykowanych, a także lepiej działającego matchmakingu, a twórcy zorganizowali również dwie edycje testów technicznych dla użytkowników konsol bieżącej generacji. W Kolonii zaś mogliśmy oglądać półgodzinny pokaz z multiplayera. Deweloperzy z uwagi na ogromną ilość nowości, usprawnień i udostępnienia gry dla właścicieli PlayStation 4 (pierwsza część była ekskluziwem dla PC i Xboxa), nazywają nowego Titanfalla całkowicie nową marką. O tym czy mamy do czynienia z rewolucją przekonamy się już 28 października.

Zgłoś błąd