News

Podsumowanie targów Gamescom 2016

Co wiemy po ostatniej edycji największych targów gier wideo w Europie?

Watch Dogs 2

Zbuntowana młodzież, komputerowi geniusze i parkour – tak w kilku słowach można opisać drugą część hakerskiej produkcji studia Ubisoft. W przeciwieństwie do jedynki, sequel wygląda na zdecydowanie bardziej „luzacki” - główny bohater to młody informatyczny geniusz Marcus Holloway, który swoim charakterem oraz ideami daleko odbiega od poprzedniego protagonisty. Głowa organizacji Dedsec pragnie obalać rządy i szerzyć rewolucyjne, buntownicze hasła wśród obywateli, starając się ich „wyzwolić” z kagańca władzy. W grze dysponować będziemy szeregiem nowych gadżetów – prócz takich oczywistości jak laptop czy smartfon, Marcus będzie mógł korzystać z drona oraz niewielkiego, zdalnie sterowanego pojazdu. Jak zapowiadają deweloperzy, wspomniane zabawki pozwolą wykonać niektóre zadania bez stawiania kroku w infiltrowanej lokacji, a wszystko to dzięki znanemu już systemowi hakowania okolicznych kamer oraz innych urządzeń elektrycznych. Z kolei w poruszaniu się po ulicach wirtualnego San Francisco naszemu bohaterowi pomoże umiejętność pokonywania przeszkód ze zwinnością olimpijskiego gimnastyka – to kolejna nowość z jaką spotkamy się w serii.

Do rozgrywki producenci wprowadzili też tryb kooperacji – po uprzednim umówieniu się nasz kolega pomoże w wykonaniu określonego zadania. Prócz tego świat gry zaoferuje inne, mniej stresujące aktywności dla nas i naszego znajomego – aby móc znaleźć kompana do wspólnej zabawy, będziemy musieli uruchomić odpowiednią funkcję w smartfonie. W każdej chwili jednak osoba trzecia może uprzykrzyć nam sielankę, próbując zhakować systemy DedSec, a my będziemy musieli ją wytropić – ten format znamy już z Watch Dogs 1. Ponadto dostępny będzie także tryb wieloosobowy, gdzie bawić mogą się maksymalnie cztery osoby – jeden gracz wciela się w rolę ofiary, zaś pozostałe trzy rywalizują w wyścigu po jego głowę. To tryb Bounty Hunter – aby stać się ową ofiarą, musimy pierw narobić w mieście dużego zamieszania, niszcząc wszystko co napatoczy nam się pod nogi i zabijając niewinnych cywili. Po jakimś czasie pojawi się na nas swego rodzaju kontrakt, który przyjąć mogą inni podłączeni do sieci użytkownicy, rozpoczynając tym samym polowanie. Zobaczcie jak to wszystko wygląda w praktyce:

South Park: The Freactured But Whole

A co z inną produkcją Ubisoftu, kontynuacją South Parka, która zapowiedziana została chwilę przed targami E3? Dziennikarze na miejscu w Kolonii mogli osobiście przetestować najnowszą odsłonę przygód paczki przyjaciół z South Park. Dla pozostałych fanów komputerowej adaptacji kultowej kreskówki dla dorosłych, producenci przygotowali nowy zwiastun oraz 15-minutowy gameplay z samego początku historii (bez cutscenek). O co tym razem chodzi w fabule? Nasza grupka nastolatków w wyniku kłótni dzieli się na dwa, wrogie sobie obozy superbohaterów. Mechanika ma być bardzo podobna do tej, którą znamy z poprzedniej części serii – Kijka Prawdy. Jedną z bardziej istotnych zmian jest możliwość wyboru płci postaci – nasz wybór będzie miał duże znaczenie w przyszłości, ponieważ napotkane w świecie gry osoby dostosują charakter wypowiedzi i zachowanie w zależności od tego czy będą miały do czynienia z dziewczyną lub chłopakiem.

Podrasowany został także system rozwoju postaci, pojawiła się możliwość poruszania po polu walki i używania elementów otoczenia jako osłony. Zgodnie z tym co widzieliśmy w zwiastunie potyczka może zostać przerwana przez losową, niezależną od nas sytuację – na przykład przejeżdżający ulicą samochód. Na stoisku producentów South Parku pojawił się także dość intrygujący gadżet będący parodią urządzenia wirtualnej rzeczywistości – Nosulus Rift. Dzięki niemu mogliśmy dosłownie poczuć zapach bąków puszczanych przez naszego bohatera. Ten wydawałoby się absurdalny pomysł przyciągnął sporą liczbę zwiedzających i zapewnił ekipie Ubisoft Studios całkiem niezłą reklamę idealnie dostosowaną do charakteru produkcji. Cóż – marketing dźwignią handlu. Do miasteczka South Park przeniesiemy się w Mikołajki, 6 grudnia. Gra pojawi się w wersjach na konsole bieżącej generacji i komputery osobiste.

 

Zgłoś błąd