News

Jest już Star Citizen Alpha 2.0

Studio Cloud Imperium Games opublikowało właśnie wersję Alpha 2.0 swojej debiutanckiej gry, Star Citizen. I wygląda na to, że w ręce graczy oddano całkiem sporo nowych możliwości.

W Star Citizen Alpha 2.0 mogą już zagrać wszyscy ci, którzy dorzucili się do gry w ramach kampanii fundraisingowej. Projekt obejmuje m.in. kosmiczną bitwę w dużej przestrzeni, walki z perspektywy pierwszoosobowej czy statki mogące pomieścić kilka załóg. Ponadto w Alpha 2.0 znajdziemy takie elementy jak:

  • System EVA (Extra Vehicular Activity) umożliwiający zaawansowane manewrowanie swoim pojazdem;
  • Ponad 20 losowych wydarzeń, w tym możliwość eksploracji wraków bądź opuszczonych stacji kosmicznych;
  • Nowe statki, którymi można sterować, w tym m.in. Constellation, Retaliator czy Vanguard;
  • Ogromny (wszech)świat, który można płynnie przemierzać bez ekranów loadingu.

StarCitizen

Co więcej, twórcy przygotowali też dla swoich darczyńców kilka nowych lokacji, w tym m.in. planetę Crusader, trzy księżyce, trzy niezależne od siebie stacje kosmiczne, jedną stację naprawczą i dziewięć węzłów komunikacyjnych. W świecie gry natkniemy się również na niekończącą się walkę w pasie asteroid Yela.

Studio Cloud Imperium Games ogłosiło przy okazji, że udało się już uzbierać ponad 100 milionów dolarów na projekt, ponad milion mieszkańców świata gry („citizens”) i 32 tysiące utworzonych przez nich organizacji (z czego największa zrzesza ponad 11 tysięcy osób). Powyżej można się zapoznać z wideo, które przedstawia ogólny zarys Star Citizen Alpha 2.0.

Zgłoś błąd