News

Plany wydawnicze Star Citizen ujawnione

Mimo że sami fani megaprodukcji Star Citizen nie do końca wierzyli, że ten dzień kiedyś nastąpi, studio Cloud Imperium Games opublikowało właśnie plany wydawnicze swojego nadchodzącego tytułu. Gra powinna pojawić się już w 2016 roku.

Po długim okresie zapowiedzi oraz dostępu do okrojonych wersji trybu Hangaru oraz modułu Arena Commander, Cloud Imperium Games zdecydowało się w końcu ujawnić przybliżone plany co do daty wydania pełnej wersji Star Citizen. Zgodnie z zapowiedziami Chrisa Robertsa, głównego projektanta tytułu, gra powinna pojawić się na rynku w 2016 roku. Do tego czasu producenci mają zamiar dawkować oczekującym fanom dostęp do poszczególnych modułów Star Citizen, wydając je kolejno w ciągu 2015 roku. Co ciekawe, nowe tryby rozgrywki powinniśmy otrzymać jeszcze do końca wiosny.

Star Citizen Koncept

Kalendarz wydawniczy Star Citizen:

  • Wiosna 2015 – prezentacja wersji beta trybów FPS oraz Planetside
  • Lato 2015 – statki dla załóg wieloosobowych w module Arena Commander w wersji 2.0
  • Jesień 2015 – publikacja pierwszej części kampanii jednoosobowej Squadron 42
  • Koniec 2015 – prezentacja wersji alfa Persistent Universe

Rok 2015 zapowiada się zatem wyjątkowo obiecująco dla fanów Star Citizen. Produkcja ma już spore grono stałych graczy, na razie okupujących wyłącznie tryb Arena Commander. Nowe moduły powinny więc bez problemu zyskać popularność jeszcze przed premierą pełnej wersji gry w 2016 roku. 

Zgłoś błąd