News

Nowe produkcje od Sony na PlayStation 4

Wydawcy z Sony Computer Entertainment zdecydowali się wznowić dwie przygodowe produkcje sprzed kilku lat w wersjach przeznaczonych na PlayStation 4. Jeszcze w listopadzie do rąk graczy trafi odświeżone Beyond: Dwie Dusze, a w marcu przyszłego roku na rynku zadebiutuje Heavy Rain.

 Wznawianie dawnych wydawnictw w wersjach przeznaczonych na nowe konsole to ostatnimi czasy jedno z ulubionych zajęć producentów gier. Nic dziwnego zatem w tym, że również Sony Computer Entertainment zdecydowało się przypomnieć fanom o dwóch kilkuletnich przygodówkach, które niegdyś brylowały na PlayStation 3 i Xboksie One. Mowa tutaj o dwóch tytułach od francuskiego studia Quantic Dream, odpowiedzialnego za przygotowanie odświeżonych wersji Beyond: Dwie Dusze oraz wydanego jeszcze w 2010 roku Heavy Rain.

Oba tytuły pierwotnie ukazały się na PlayStation 3, ale Beyond: Dwie Dusze jest sporo młodszą produkcją. Podobnie jednak do Heavy Rain, twórcy starali się utrzymać klimat rozgrywki w konwencji thrilerra akcji, co po raz kolejny spodobało się graczom. Sony Computer Entertainment postanowiło zatem przypomnieć branży o tytule i wskrzesić grę w wersji na swoją obecną konsolę. Jednocześnie twórcy pokusili się o kilka zmian, w tym poprawioną grafikę z rozdzielczością FullHD, możliwość chronologicznego przejścia gry po jej ukończeniu oraz ulepszone sterowanie, co powinno przystosować tytuł do standardów PlayStation 4.

Wersja PlayStation 4 Beyond: Dwie Dusze zawierać będzie również DLC Enhanced Experiments, a na rynku pojawi się już za kilka dni - 26 listopada. Do sieci trafił również niespełna 2-minutowy zwiastun nowej wersji gry, na którym możemy przyjrzeć się bliżej niektórym zmianom, jakie obiecują nam twórcy tytułu.

Heavy Rain

W 2011 roku dowiedzieliśmy się, że Heavy Rain nie ma szans na kontynuację. Jak się jednak okazuje, wydawcy z Sony Computer Entertainment wciaż liczą na bazę fanów ponad pięcioletniej produkcji, o czym świadczy zapowiedź nowej wersji gry. Tytuł ma trafić na rynek w marcu 2016 roku i podobnie jak w przypadku Beyond znajdzie sie w nim wiele poprawek względem oryginalnej wersji. Na szczegóły ostatecznego wyglądu rozgrywki będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Zgłoś błąd