News

Sony stawia na rozwój IoT i wykupuje firmę Altair za 212 mln

Sony oficjalnie poinformowało o nabyciu izraelskiej firmy Altair Semiconductor. Wartość transakcji ma wynieść aż 212 milionów dolarów, jednak dzięki niej Sony będzie mogło rozwijać swój biznes związany z Internetem Rzeczy.

Altair to przedsiębiorstwo założone w 2005 roku, zajmujące się tworzeniem chipów zapewniających urządzeniom łączność LTE. Warto wspomnieć, że oprócz smartfonów, LTE wykorzystywane jest również w przypadku Internetu Rzeczy. Mowa tu m.in. o różnym sprzęcie AGD oraz czujnikach. Według informacji udostępnionej wczoraj przez Sony. Aktualnie wiele tego typu urządzeń korzysta z technologii bluetooth lub Wi-Fi, jednak każde takie połączenie z siecią wiąże się ze zużyciem energii. W tym przypadku o łączności LTE możemy powiedzieć jako o alternatywie, ze względu na mniejsze zużycie energii oraz możliwość łączenia kilku urządzeń jednocześnie.

Sony Company

Zakup Altair przez Sony pomoże mu konkurować z innymi przedsiębiorstwami, które również intensywnie pracują nad standardami komórkowymi dla Internetu Rzeczy. Należą do nich np. Intel, Ericsson czy Nokia, która skupia się na technologii o nazwie Narrow Band-LTE, która z kolei konkuruje z Narrow-Band Cellular IoT od Huawei i Vodafone.

W swoim oświadczeniu Sony zapowiedziało, że nadal będzie rozwijać działalność Altair, a jednocześnie połączy ją z własnymi technologiami, w tym Global Navigation Satellite System.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana na początku przyszłego miesiąca. Sony zakłada jednak, że nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki finansowe spółki za 2016 rok.

Zgłoś błąd