News

Sony przejmuje dział sensorów fotograficznych od Toshiby

Sony wykupiło dział matryc fotograficznych od Toshiby. Wartość transakcji to około 155 milionów dolarów. Przejęcie bez wątpienia zapewni Sony większą kontrolę nad tym segmentem rynku.

Niedawno Sony zdecydowało się na reorganizację swojego działu matryc i obecnie jest to oddzielna, jednak zależna od spółki filia o nazwie Sony Semiconductor Corporation. Decyzja o wykupie ^ od Toshiby wzmocni przedsiębiorstwo. Sony straci bowiem głównego konkurenta jeśli chodzi o matryce fotograficzne.

Warto wspomnieć, że Sony produkuje sensory fotograficzne nie tylko dla własnych urządzeń, ale również dla smartfonów Apple czy Xiaomi. Nie brakuje ich także w lustrzankach Nikon.

Sony Company

Decyzja o pozbyciu się segmentu matryc fotograficznych mogła być spowodowana niedawną aferą księgową Toshiby, kiedy to na jaw wyszły oszustwa finansowe. Opuszczenie części prowadzonych do tej pory biznesów jest szansą na pozyskanie gotówki i naprawienie błędów. Co ciekawe, Toshiba ma rozważać fuzję z japońskimi Fujitsu oraz Vaio, a także ewentualną sprzedaż części dochodowego biznesu jakim są chipy pamięci.

Toshiba pod koniec marca 2016 roku ma przenieść swoje zakłady produkcji matryc CMOS oraz około 1 100 pracowników do Sony. Do tej pory nie pojawiły się żadne informacje o ewentualnych zwolnieniach.

Zgłoś błąd