News

Sony sprzedało już ponad 30 milionów PlayStation 4

PlayStation 4 zadebiutowało w listopadzie 2013 roku i od początku zyskało dobrą opinię wśród użytkowników, którzy chętnie kupowali (i wciąż kupują) najnowszą konsolę od Sony. Po dwóch latach liczba sprzedanych urządzeń wynosi ponad 30 milionów.

Warto wspomnieć, że w marcu liczba ta wynosiła 20,2 miliona. Spory wzrost zaobserwowano teraz, w okresie przedświątecznym. Japoński gigant łącznie od listopada 2013 roku sprzedał 30,2 miliona konsol. Bez wątpienia wpływ na to ma też duża dostępność - PlayStation 4 jest dostępne w 124 krajach i regionach na całym świecie.

PlayStation 4

Przeliczając od marca bieżącego roku do teraz, użytkownicy każdego miesiąca kupują około 1,25 miliona urządzeń. Bez wątpienia jest to imponujący wynik. Nie można niestety zapomnieć, że według Microsoftu w październiku to właśnie Xbox One był numerem jeden wśród konsol. Przedsiębiorstwo z Redmond nie podzieliło się również żadnymi konkretnymi liczbami. W ostatnim czasie obniżono też cenę najnowszego Xboksa, czy to jednak wystarczy aby dogonić lidera, którym bez wątpienia jest Sony?

Zgłoś błąd