News

Już niedługo na PlayStation 4 zagrasz w gry z PlayStation 2

W ubiegły czwartek Sony oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad przeniesieniem tytułów z PlayStation 2 na swoje najnowsze konsole.

Przedstawiciel Sony przekazał serwisowi WIRED następującą informację:

„Pracujemy nad wykorzystaniem technologii emulacji w celu przeniesienia gier z PS2 na konsolę obecnej generacji. Aktualnie nie mamy na ten temat nic więcej do powiedzenia”

Wygląda na to, że pierwsze gry z PS2 są już dostępne na PS4. W sklepach dostępny jest zestaw z najnowszą konsolą oraz grą Star Wars: Battlefront, do której dołączono kilka klasycznych tytułów, m.in. Super star Wars i Star Wars: Jedi Starfighter.

PlayStation

Jak donosi EuroGamer, wiele wskazuje na to, że gry te mogą być uruchamiane dzięki oprogramowaniu do emulacji. Emulatory naśladują środowisko konkretnego ekosystemu komputerowego, co w tym przypadku pozwala na uruchamianie starszych tytułów na najnowszej konsoli, tak jak na PS2, ale często w lepszej rozdzielczości.

Warto wspomnieć, że PlayStation 2 była jedną z najpopularniejszych platform Sony z tysiącami gier wydanymi na całym świecie. Nie brakuje w nich takich klasyków jak God of War, Gran Turismo czy Final Fantasy X, a dzięki możliwości uruchomienia ich na PlayStation 4 Sony może zwiększyć sprzedaż konsol, a jednocześnie znacznie rozszerzyć bibliotekę gier.

Zgłoś błąd