News

Narzędzia dla moderów w Dying Light już dostępne

Posiadacze Dying Light mogą już nabyć zapowiadane od lutego narzędzia do modyfikowania zawartości gry. Pakiet oferuje możliwość tworzenia własnych map, a także pozwala wykreować zupełnie nowe historie oraz scenariusze rozgrywki.

Ostatnimi czasy o Dying Light w sieci ucichło, co nie zmienia faktu, że wciąż jest to jedna z najbardziej popularnych produkcji wśród rozgrywanych meczów sieciowych. Twórcy starają się więc nieustannie wspierać swoje wydawnictwo, a ich najnowszym dziełem jest zapowiadany już kilka tygodni temu pakiet narzędzi dla moderów, który właśnie ujrzał światło dzienne. Zestaw ten umożliwia tworzenie nowych map, a także modyfikowanie dotychczas istniejącej lokacji Harran. Ponadto, gracze mają również możliwość kreowania własnych historii oraz scenariuszy, które mogą być następnie wykorzystane do rozgrywki.

Oznacza to, że gameplay w Dying Light stanie się jeszcze ciekawszy niż dotychczas. Niemniej, możliwość modyfikowania gry oraz tworzenia własnych historii dotyczy tylko właścicieli komputerów osobistych. Opublikowana zawartość nie musi służyć tylko nam samym, gdyż dzięki platformie Steam Workshop, każdy kreator może podzielić się swoimi ulepszeniami z innymi graczami. W ramach promocji, producenci zdecydowali się ujawnić zapowiedź wideo narzędzi dla moderów, a także opublikowali serię filmowych instrukcji, z których dowiemy się, jak poprawnie używać poszczególnych opcji. W planach twórców mieszczą się również oficjalne dodatki do Dying Light, jednak jak do tej pory nie ujawniono na ich temat szczegółowych informacji.

Zgłoś błąd