News

Podsumowanie wieści ze świata gier - 14

Co się działo w trzecim tygodniu marca?

Drugi tydzień marcia obfity był w premiery (w dodatku niemałe!), dlatego teraz przyszła pora na spokojniejsze siedem dni, chociaż nie zapominamy oczywiście o piątkowym pojawieniu się na rynku Final Fantasy Type-0 HD i czwartkowym debiucie Battlefield Hardline. Tymczasem polskie Dying Light wciąż robi furorę na całym świecie, startuje beta World of Warships, a do The Elder Scrolls Online wchodzi darmowy model rozgrywki.

Ponad 3 miliony graczy w Dying Light

Dying Light okazuje się największym sukcesem studia Techland – mijają właśnie dwa miesiące od premiery gry, a już zaskarbiła sobie serca 3,2 miliona użytkowników i stała się hitem sprzedaży w wielu krajach. Podobno ogółem zdążyli zamordować w Harran aż 378 milionów zombiaków, a parkourowe szaleństwo pochłonęło łącznie 11 milionów kilometrów. Statystykom tym towarzyszy oczywiście, modna ostatnio, infografika przygotowana przez samych deweloperów.

Dying Light

EVE: Valkyrie - imponujący zwiastun z rozgrywki

Islandzkie MMORPG EVE: Valkyrie doczekało się nowego zwiastuna z rozgrywki. Kolejna produkcja od Crowd Control Productions ma być rewolucją na rynku wśród kosmicznych symulatorów, choć głównie z powodu współpracy z okularami wirtualnej rzeczywistości, to nie zabraknie widowiskowych, sieciowych walk w klimacie dogfighting. Tytuł zadebiutować ma przed końcem 2015 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 (w tym wypadku wymagane będą okulary Project Morfeus) i jeżeli tylko posiadacie gogle VR Oculus Rift, już teraz możecie zapisać się na testy pre-alfa.

Nadchodzi nowy Driver - całkiem inny niż poprzednie

Po czterech latach ciszy seria Drive powróci w kwietniu pod postacią Driver: Speedboat Paradise dostępnej niestety wyłącznie na platformach mobilnych. W najnowszej odsłonie pokierujemy łodziami motorowymi i tym razem nie fabuła, lecz klasyczne wyścigi na wodzie wyjdą na pierwszy plan. Driver: Speedboat Paradise to 32 wyścigi w 5 różnych trybach na terenie Wenecji, Miami, Cancun czy Bachamów, a wszystko oparte zostanie na modelu free-to-play i trafi na urządzenia mobilne z Androidem lub iOS.

The Elder Scrolls Online – debiut darmowego modelu rozgrywki

Jak w styczniu obiecywała nam firma Bethesda Softworks, The Elder Scrolls Online właśnie przechodzi na model free-to-play. Od teraz nie będzie konieczne comiesięczne uiszczanie abonamentu, aby korzystać z dobrodziejstw jednego z najpopularniejszych uniwersów sieciowych. Dotychczasowy obowiązek regularnych opłat znosi najnowsza łatka Tamriel Unlimited, na co cieszy się wielu użytkowników od dawna niezadowolonych z rozwiązania wprowadzanego na początku. Oczywiście, opłaty nie znikną w zupełności, ale nie będą niezbędne do rozgrywki, np. można wykupić pakiet ESO Plus, gwarantujący nam szybszy rozwój, darmowy dostęp do DLC oraz stały napływ wirtualnych koron. Patch na razie dostępny jest wyłącznie dla pecetów, na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 trafi 9 czerwca.

TESO

Wystartowała zamknięta beta World of Warships

Wszystko zaczęło się od World of Tanks - bitw czołgów, które podbiły serca wielu użytkowników, potem przyszła więc pora na trochę gorzej przyjęte World of Warplanes, zabierające nas w przestworza, bo w końcu tam również toczyły się spektakularne walki, by wreszcie kilka dni temu wystartowały beta testy World of Warships - tym razem coś nie dla osób cierpiących na chorobę morską, chociaż póki nie jest wymagane do zabawy założenia Oculusa, i ci nieszczęśnicy powinni czuć się w nowej produkcji Wargamingu komfortowo. Więcej informacji na temat testów i możliwości zgłoszenia się do nich znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

PREMIERA Battlefield Hardline

Kiedy słyszycie hasło “Battlefield” przed oczami od razu widzicie żołnierzy z karabinami, wybuchy, wojnę i wszystko to, czym zaszczyciła nas ta marka FPS-ów w ciągu trzynastu lat swojego istnienia? Najwyższa pora to zmienić! W tym tygodniu zadebiutowała gra Battlefield Hardline, przenosząca nas z frontu na amerykańskie ulice zdominowane przez przestępców i ścigających ich policjantów. Produkcja przywodzi na myśl seriale kryminalne i filmy akcji i jak na razie przyjęta została bez zachwytu, ale i bez krytyki. GameSpot wycenił ją na 7 oczek na 10 możliwych, podobnie GameTrailers - 8/10, ale już np. Destructoid zszedł do 6/10. Z pewnością warto się jednak przekonać samemu, na ile dotychczas znana nam wyłącznie z militarnych potyczek seria poradzi sobie w zupełnie nowych klimatach.

Zgłoś błąd