News

Mapa Far Cry Primal pożyczona od Far Cry 4

Podczas gdy prehistoryczne wcielenie lubianej serii Far Cry Primal od kilku dni hula już na sprzęcie tysięcy graczy, w sieci pojawia się coraz więcej ciekawych materiałów prosto z gry. Jednym z najnowszych doniesień jest ciekawostka dotycząca mapy w rozgrywce, która okazuje się zaskakująco podobna do wydanego w 2014 roku Far Cry 4.

Far Cry Primal to tytuł, który z pewnością zaskoczył wielu graczy. Drastyczna zmiana wizerunku dokonana na marce przez producentów z Ubisoft Studios być może nie każdemu przypadła do gustu, ale z pewnością pozwoliła na podtrzymanie ciekawości wśród graczy aż do momentu samego debiutu. Ten z kolei nastąpił dokładnie dwa dni temu, a w dzisiejszych czasach 48 godzin to naprawdę sporo czasu, aby móc wytknąć mniejsze i większe błędy w każdym tytule, niezależnie od jego rozmiaru. Chociaż trudno nazwać najnowsze spostrzeżenie redaktorów poratalu GamePressure.com jakimkolwiek bugiem czy problemem w rozgrywce, to jednak dopatrzyli się oni pewnego pewnego niezbyt chlubnego dla twórców szczegółu.

Otóż okazuje się, że Far Cry Primal czerpie ze swoich poprzednich części nie tylko samą technologię, ale też nieco więcej. Zdaje się, że Ubisoft poszedł na łatwiznę, bowiem po bliższym przyjrzeniu się rozgrywce, mapa zawarta w tytule do złudzenia zaczyna przypominać tę, którą dobrze znamy z poprzedniego wcielenia cyklu. Fakt ten dziwi o tyle, że obie produkcje w oryginalnym założeniu ulokowane zostały w zupełnie różnych miejscach świata. W Far Cry 4 mieliśmy do czynienia z zaśnieżonymi zboczami Himalajów, podczas gdy kraina Oros w najnowszym Far Cry Primal teoretycznie przenosi nas do realiów Europy Centralnej sprzed dziesięciu tysięcy lat. Porównanie obu map wraz z zaznaczonymi punktami odniesienia możecie zobaczyć na poniższych obrazkach - pierwszy przedstawia najnowszą produkcję Ubisoft Studios, a drugi ukazuje tereny gry Far Cry 4. Sami macie więc okazję ocenić podobieństwo rozplanowania obu lokacji.

Mapa Far Cry Primal

Mapa Far Cry 4

Zgłoś błąd