News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 43

Co się działo w ostatnim tygodniu listopada?

Jeżeli chodzi o nowe tytuły na rynku, to ostatni tydzień do najatrakcyjniejszych nie należał, ale branża zasługuje na chwilę odpoczynku po naprawdę dużym zagęszczeniu debiutów wielu produkcji AAA w pierwszych tygodniach listopada. Za to w ostatnich dniach pojawiało się sporo świeżych wideo zapowiedzi gier, które już niedługo zagoszczą na naszych sprzętach – mowa m.in. oczywiście o Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy Just Cause 3.

Znamy datę premiery Squad

Niedawno publikowaliśmy wywiad z twórcami gry Squad, z którego mogliście się dowiedzieć co nieco o samej produkcji, jak i polskim studiu, które nad nią pracuje. Squad to taktyczny FPS, będący odpowiedzią na m.in. kultowego Battlefielda. Przedstawiciele grupy Squad Development Team twierdzili dotychczas, że tytuł zadebiutuje dopiero w roku 2016, ale okazuje się, że ukaże się znacznie wcześniej – już niedługo, 15 grudnia.

Squad2

Nowy zwiastun Total War: Warhammer

W sieci pojawił się także nowy zwiastun gry Total War: Warhammer - tym razem studio Creative Assembly postanowiło przybliżyć nam postać dowódcy orków, czyli Grimgora Ironhide'a. Wideo pokazuje nam również jego niekoniecznie sympatyczne wojsko – będzie ono jedną z czterech dostępnych frakcji, którymi będziemy mogli posterować. Poza tym nowa odsłona Total War wyróżniać ma się rozległymi, zróżnicowanymi terenami pełnymi ludzi, krasnoludów, dżungl, lasów i innych rozmaitości z uniwersum Warhammera. Total War: Warhammer zadebiutuje 28 kwietnia 2016 roku na pecetach.

Pierwszy gameplay z Far Cry Primal na TGA 2015

To nie koniec informacji o nowych zapowiedziach wideo – podczas gali The Game Awards 2015 Ubisoft zaprezentuje pierwszy fragment gameplayu Far Cry Primal. Jest to wyjątkowo intrygujący news, ponieważ dotychczas tytuł pozostaje wielką zagadką – twórcy niewiele zdradzają na jego temat i równie niewiele pokazują. Pewne jest, że gra zabierze nas do…prehistorii i dostarczy z pewnością wielu interesujących wrażeń wielbicielom serii Far Cry. Nowa odsłona ma zadebiutować na konsolach Xbox One i PlayStation 4 już 23 lutego 2016 roku, zaś do właścicieli komputerów osobistych powinna trafić około miesiąc później.

Komendy w Falloucie 4 na własną odpowiedzialność

Jeżeli w Falloucie 4 korzystacie z konsoli komend, robicie to na własną odpowiedzialność. Dla nieobeznanych w temacie, przypomnijmy, że używanie konsoli pozwala na włączenia trybu np. nieśmiertelność lub przechodzenia przez ściany bądź umożliwia przeniesienia się do ukrytych pomieszczeń. Twórcy jednak ostrzegają, że takie wybryki mogą skończyć uszkodzeniem plików z save`ami i tym samym utratę zapisu nawet całej rozgrywki, bądźcie więc ostrożni.

Fallout4 1

Premierowy zwiastun Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

tuż przez debiutem gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ukazał się jej godny uwagi, premierowy zwiastun inspirowany sceną ze sztuki samego Williama Szekspira. Zobaczcie sami!

Sony sprzedało już ponad 30 milionów PlayStation 4

Konsola Sony PlayStation 4 przeżywa dobre miesiące – na tę chwilę sprzedano już ponad 30 milionów egzemplarzy sprzętu, przed którym w dodatku jeszcze sporo czasu świetności. Jeszcze w marcu liczba ta była mniejsza o prawie 10 milionów, pomimo powolnego starzenia się platformy (ukazała się w listopadzie 2013 roku, ma więc już 2 lata). Czy Microsoft z Xboksem One dogoni imperium Sony?

PlayStation 4

Zgłoś błąd