News

Przyszły rok bez nowego Far Cry'a i Assassin's Creeda?

Rok 2017 prawdopodobnie przeminie bez żadnego tytułu z serii Far Cry oraz Assassins Creed. Oczekiwania związane z kontynuacją przygód reprezentantów zakonu asasynów rozwiewa CEO Ubisoftu, zaś inny przedstawiciel tej firmy w podobnym tonie wypowiada się na temat Far Cry'a. Wydawca postanowił zmienić strategię produkcji jednych ze swoich najpopularniejszych tytułów.

Do niedawna każdy kto śledził choć odrobinę branżę gier wideo nie wyobrażał sobie roku bez nowego Assassin's Creeda – aż do 2016. Według najnowszych doniesień deweloperów, przerwa potrwa jeszcze drugie tyle. Na łamach portalu GameSpot CEO Ubisoftu, Yves Guillemot, stwierdził, że nie powinniśmy się prędko spodziewać nowej części AC. Wszystko przez miany w strategii – firma chce dopracować swój produkt w maksymalny możliwy sposób, a do tego potrzebny jest czas. Guillemot plany te argumentuje w następujących słowach: Gdy ogarnęliśmy co dzieje się z następną odsłoną Assassin’s Creed, zrozumieliśmy, że mamy szansę wynieść serię na zupełnie nowy poziom. Postanowiliśmy, że poczekamy tak długo jak będzie trzeba, aby to doświadczenie było fantastyczne. To możliwe, ponieważ mamy wiele innych tytułów. A w tej grze jest olbrzymi potencjał, by zrewolucjonizować całe IP. (...) Assassin’s Creed wróci, gdy będzie gotowy. Gdy poczujemy, że mamy to”. Kiedy to nastąpi? O tym rozmówca nie poinformował.

Podobne informacje napływają w odniesieniu do serii Far Cry. W tym wypadku wypowiedział się na portalu IGN Tommy Francois ujawniając, że oba tytułu są aktualnie w produkcji i z pewnością nie zadebiutują w 2017 roku. „Wierzymy, że wersja alpha dla naszych gier muszą być gotowe na rok przed premierą. Próbujemy osiągnąć taki stan, ale to cholernie ciężkie. (…) Alpha jeden rok przed debiutem. Więcej jakości, więcej szlifu. Nawet jeśli oznacza to brak nowego Far Cray'a i Assassina w 2017 roku”. Deweloper wyjaśnił także, że pod pojęciem „wersji alpha” nie kryje się publiczne demo, a mocno surowy produkt, który wymaga jeszcze obronienia. Oczywiście brak nowego Far Cray'a nie powinien tak bardzo dziwić, ponieważ najświeższą odsłonę, Primal, otrzymaliśmy na początku tego roku, ale czy fani Assassin's Creed wytrzymają kolejnych 12 miesięcy bez żadnej nowości? Chyba nie mają wyboru – muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zgłoś błąd