News

Komendy w Falloucie 4 na własną odpowiedzialność

Kto używa konsoli komend w Falloucie 4 na PC, ten robi to na własną odpowiedzialność. Twórcy przestrzegają przed niepożądanymi i nieodwracalnymi zmianami.

Jak wiadomo, konsola w Falloucie 4 daje dostęp do takich możliwości, że przeciętny gracz, który z niej nie korzysta, mógłby się zdziwić. Komendy mogą służyć za typowe cheaty, a więc można za ich pomocą włączyć np. nieśmiertelność lub tryb przechodzenia przez ściany. Ale mogą się również przydać do większych rzeczy, jak np. do przeniesienia się w ukryte pomieszczenie, gdzie schowane są wszystkie przedmioty z gry, łącznie z tymi, które nigdy nie ukazały się w pełnej wersji (np. wyrzutnia harpunów).

Fallout4 1

Twórcy jednak nie zalecają zbytniego ingerowania w gameplay za pomocą komend z konsoli, bo można sobie w ten sposób łatwo uszkodzić pliki z save’ami. Poinformował o tym na swoim Twitterze sam Pete Hines, wicedyrektor ds. marketingu i PR-u w Bethesdzie, kiedy jeden z fanów zapytał, na czym polega ryzyko. Co więcej, Hines przy okazji zaprzeczył, jakoby możliwość korzystania z komend pojawiła się również na Xboxie One czy PlayStation 4. Dlaczego? Bo na konsolach konsoli i tak nie uruchomimy – i wydaje się, że to dla Bethesdy całkiem wygodna odpowiedź. A pecetowcom pozostaje tylko pamiętać, że oczywiście mogą się bawić komendami, bo właśnie po to owe narzędzie zostało im udostępnione, ale tylko na własną odpowiedzialność. I lepiej robić kopie zapasowe swoich save’ów.

Zgłoś błąd