News

Podsumowanie wieści ze świata gier - 32

Co się działo w drugim tygodniu wakacyjnego sierpnia?

Po Gamescomie w branży elektronicznej rozgrywki zrobiło się nieco spokojniej, ale mimo to w ostatnim tygodniu nie zabrakło premier i nowych newsów. Na PlayStation 4 zadebiutowało Everybody's Gone to the Rapture i głośny Goat Simulator, na pecetach DLC Dragon Age: Inkwizycja – Zstąpienie, na wszystkich trzech platformach Toy Soldiers: War Chest oraz na Androidzie Fallout Shelter. Poza tym być może powstanie nowy Warcraft, a na rynek wkrótce trafi intrygujący, polski horror Layers of Fear.

Premiera Fallout Shelter na Androida i pierwsze ataki hakerów

W czwartek na Androidzie zadebiutowała gra Fallout Shelter - dotychczas dostępna była wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS. Jednak zaraz po premierze doszło do pierwszych oszustw na tablic wyników i jak na razie twórcy kiepsko sobie z nimi radzą, a takich przypadków z pewnością będzie więcej.

W Fallout Shelter zarządzamy schronem przeciwatomowym, przydzielając jego mieszkańcom określone zadania, wysyłając ich na różnego rodzaju misje i ingerując w ich życie seksualne. Sama produkcja waży niewiele, bo tylko 141 MB, dlatego zachęcamy do odwiedzenia sklepu Google Play pomimo pierwszych hakerskich ataków.

FalloutShelter1

Crafting w Fallout 4 nieobowiązkowy

Chociaż crafting ma być jedną z największych atrakcji Fallouta 4, twórcy podkreślają, że będzie to nieobowiązkowy, dodatkowy element urozmaicający zabawę, wcale więc nie musimy z niego korzystać. System craftingu umożliwi nam na tworzenie złożonego opancerzenia, broni, schronu, a nawet całej wioski. „Jeśli cię to nie interesuje i chcesz się skupić na głównych i pobocznych zadaniach, chcesz ukończyć główny wątek fabularny itp., możesz po prostu zignorować system craftingu. Albo korzystać z niego tak dużo lub tak mało, ile ci tylko będzie potrzebne” – zaznacza Peter Hines, dyrektor ds. marketingu w Bethesdzie. Premiera Fallouta 4 10 listopada na PlayStation 4, Xboksie One oraz pecetach.

FalloutCrafting1

Pięciominutowy wypadek motocyklowy w GTA V

Ostatnio w sieci pojawiło się wideo, które prezentuje niesamowite możliwości, jakie daje GTA V - zobaczcie poniżej, ile szumu potrafi narobić jeden wypadek motocyklowy.

Remake Wiedźmina 1 i 2? Dobry pomysł, ale nie do końca

Na Twitterze jeden z graczy zaproponował twórcom remake dwóch pierwszych Wiedźmina i, chociaż to według nich dobry pomysł, nie zostanie raczej zrealizowany. Marcin Momot z CD Projekt RED odpisał użytkownikowi, że: „To naprawdę dobry pomysł. Niestety wątpię, żeby to się kiedykolwiek wydarzyło”.

Wiedźmin1

Będzie remake Resident Evil 2

Skoro jesteśmy już przy temacie remake`ów, studio Capcom ogłosiło, że wkrótce ruszą prace nad zremasterowaną odsłoną Resident Evil 2. Remake ma powstać na silniku Unreal Engine 4 i projekt został poparty przez wielu wielbicieli serii. Na razie poza tym o Resident Evil cicho, ale niedługo zapewne zobaczymy pierwsze grafiki przygotowane na nowszym silniku.

ResidentEvil2 1

Warcraft 4? Niewykluczone

Po wydaniu Star Craft: Legacy of the Void Blizzard Entertainment zastanawia się nad przygotowaniem czwartej odsłony Warcfrafta. „Bardzo nas cieszy, że jest duże zapotrzebowanie na więcej RTS-ów w uniwersum Warcrafta. Na pewno będziemy rozważać kontynuację Warcrafta, Starcrafta albo zajmiemy się czymś zupełnie nowym. Wszystko jest możliwe, choć na razie nie mamy żadnych konkretnych planów” – mówią przedstawiciele Blizzarda.

Blizzard2

Nowy trailer rodzimego horroru Layers of Fear

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Layers of Fear krakowskiego studia Bloober Team. Produkcja to horror opowiadający o obłąkanym malarzu i rozgrywający się w jego własnym domu. Co ciekawe, otoczenie będzie się zmieniać w zależności od poziomu strachu, jaki akurat osiągnie nasz „Picasso” i zarazem sterowana przez nas postać. Layers of Fear zadebiutuje już 27 sierpnia na pecetach.

Zgłoś błąd