News

Fallout 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Falloutowi 4 sukcesu na rynku odmówić nie można – w ciągu pierwszego tygodnia od premiery w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w ilości prawie 2.5 miliona egzemplarzy.

Wcześniej twórcy pochwalili się, że Fallout 4 okazał się na Wyspach trzecią największą premierą 2015 roku – zaraz po Call of Duty: Black Ops III i FIFA 16. Warto też zwrócić uwagę, że czwarta część serii pod względem sprzedaży przebiła Fallout: New Vegas aż o 216 procent.

Fallout4 1

Teraz twórcy ujawnili kryjące się za powyższymi sukcesami liczby. W Wielkiej Brytanii Fallouta 4 w fizycznej wersji pudełkowej w ciągu siedmiu dni od premiery kupiło ponad pół miliona osób. To świetny wynik, ale jeszcze lepszy uzyskano przez dystrybucję cyfrową, w ramach której sprzedano niemal 2 miliony kopii.

Fallout4 2

Wszystko to przyczyniło się do tego, że Fallout 4 został w Anglii 18 najszybciej sprzedającą się grą wszechczasów. Wciąż zostało prawie 10 milionów sztuk do kupienia, ale Bethesda przewiduje już drugą falę kolejnych egzemplarzy. Wygląda więc na to, tak jak zresztą można było się spodziewać, że Fallout 4 to wyjątkowo łakomy kąsek dla graczy. Czekamy na kolejne rekordy.

Zgłoś błąd