News

Jak duża jest mapa w Fallout 4?

Do sieci trafił właśnie fragment rozgrywki z niedawno wydanej produkcji Fallout 4, ukazujący wielkość terenu, jaki został udostępniony graczom w najnowszej produkcji od Bethesdy. Co ciekawe, autor filmiku postanowił w nim również skonfrontować grę wraz z innymi popularnymi tytułami z branży, w wyniku czego wnioski okazały się naprawdę zaskakujące.

Fallout 4 to wciąż gorący tytuł i minie jeszcze sporo czasu, zanim fani ochłoną po jego premierze. Zanim to jednak nastąpi, zdążymy naoglądać się mnóstwo materiałów z rozgrywki i przeczytać tysiące opinii, którymi miłośnicy serii od Bethesdy chętnie dzielą się od kilku dni z resztą świata. Dla nas jest to oczywiście wyśmienita okazja do skonfrontowania gry z zapowiedziami producentów. Być może w tym przypadku twórcy nie specjalnie chwalili się aspektem wielkości mapy w najnowszym Falloucie, ale nie da się ukryć, że w przypadku tytułów z otwartym światem jest to jeden z priorytetowych aspektów rozgrywki.

Nic więc dziwnego w tym, że już na następny dzień po premierze tytułu znalazł się śmiałek, który postanowił skonforntować mapę z Fallouta 4 z innymi, "konkurencyjnymi" pod tym względem tytułami z branży. Użytkownik YouTube'a - 8-BIT BASTARD - podzielił się z resztą świata specjalnie przygotowanym filmikiem z gry, pokazującym przejście całego dostępnego w gameplayu terenu z jednego końca na drugi. Efekt, jak się okazuje, nie działą na korzyść produkcji Bethesdy - w rankingu sporządzonym przez gracza tytuł ten uplasował się w dolnej części stawki, dosyć mocno ustępując większości znanych wydawnictw z otwartym światem. 

Fallout4 1

Oczywiście wszystko zależy również od metody pomiaru, która w tym wypadku nie była idealna. Głównym założeniem youtubera było piesze przedostanie się postaci z jednego końca mapy na drugi chodem. W takim wypadku wynik ten nie uwzględnia chociażby ukształtowania terenu, napotkanych przekód oraz wielu innych czynników. Niemniej filmik z pewnością pokazuje przynajmniej przybliżony stosunek mapy z Fallouta 4 do terenów z najpopularniejszych obecnie na rynku gier... i niestety w tym zestawieniu najnowsza produkcja Bethesdy nie prezentuje się zbyt korzystnie.

 

Zgłoś błąd