News

Garść zwiastunów z The Game Awards 2015

Tegoroczna gala The Game Awards już za nami. Po chwili ostudzenia emocji pora zatem przypomnieć sobie, jakimi zapowiedziami w tym roku postanowili uraczyć nas światowi producenci gier. A było na co popatrzeć!

Oprócz rozdawania nagród, The Game Awards 2015 obfitowało oczywiście w zapowiedzi nowych tytułów. Na gali nie mogło zabraknąć zupełnie niespodziewanych ogłoszeń jak i takich, których pojawienie się zostało już wcześniej ujawnione. Jedną z najciekawszych nowości była - należąca raczej do tego pierwszego grona - seria o Batmanie. Tym razem jednak nie od RockSteady Studios, ale od znanej na rynku z epizodycznych cyklów firmy Telltale Games, która zdecydowała się podjąć temat Mrocznego Rycerza. Na razie nie wiemy jaki tytuł otrzyma nowa gra.

Kolejne wcielenie Batmana to nie jedyna nowość na tegorocznej gali The Game Awards 2015. W gąszczu innych tytułów mocno wyróżniło się Psychonauts 2, powracające na rynek po niemalże równej dekadzie przerwy. Tak samo jak przy pierwszej części gry, również teraz za jej powstanie odpowiedzialny jest amerykański zespół deweloperów z Double Fine Productions. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku swoich innych produkcji, studio zdecydowało się na zorganizowanie kampanii crowdfundingowej, tym razem dla odmiany na niedawno powstałej platformie Fig. Współpraca producentów akurat z tym serwisem wynika zapewne z faktu, iż w jego stworzenie bezpośrednio zaangażowany był jeden z byłych deweloperów studia Double Fine - Justin Bailey.

Akcja Psychonauts 2 ma swobodnie podejmować i kontynuować wątki znane nam z pierwszej odsłony tytułu. Gra dalej utrzymana będzie w konwencji platformówki, a jej premierę przewidziano na 2018 rok. Oczywiście o ile twórcy zrealizują swój cel zebrania 3,3 miliona dolarów, co nie powinno być zbyt wielkim problemem zważywszy na to, że w ciągu niecałej doby udało im się zebrać prawie 1/3 tej kwoty.

Wielu graczy oczekiwało również na, zapowiadany jeszcze przed swoim galowym debiutem, film z rozgrywki prosto z Far Cry Primal. Producenci z Ubisoftu faktycznie dotrzymali danego słowa i pokazali nam niezbyt długi, ale za to niezwykle wymowny fragment gry. Oprócz tego zaprezentowano również najnowszy zwiastun tytułu, którego premiera odbędzie się już 23 lutego na platformach Xbox One i PlayStation 4 oraz 1 marca na komputerach PC.

W kontekście tych zapowiedzi całkiem tajemniczo rysuje się koncepcja Johnnemanna Nordhagena, który podczas gali obwieścił światu swoje najnowsze dzieło, czyli grę Where the Water Tastes Like Wine. Za produkcję o dość skomplikowanym tytule odpowiada nowe studio Dim Bulb Games, a ujawnione dotąd informacje mówią nam o połączeniu grafiki dwu i trójwymiarowej oraz przygodowym charakterze historii, skupiającej się na dziejach terenów USA. Co i kiedy z tego wyjdzie - nie wiadomo, bowiem deweloper nie ujawnił żadnych konkretnych szczegółów. Otrzymaliśmy za to niezbyt długą zapowiedź, niezbyt precyzującą przyszłą zawartość rozgrywki.

To jednak nie koniec zapowiedzi z tegorocznej gali The Game Awards. Po więcej szczegółów z wydarzenia zapraszamy Was do naszego artykułu The Game Awards 2015 w pigułce, tymczasem poniżej prezentujemy Wam pozostałe najważniejsze zwiastuny, jakie w tym roku przygotowali dla nas światowi deweloperzy.

Zgłoś błąd