News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 41

Co się działo w pierwszym tygodniu listopada, czyli premiery Fallouta 4, Rise of Tomb Rider oraz StarCraft II: Legacy of the Void

Miniony tydzień bez wątpienia należał do Fallouta 4 – gra zadebiutowała we wtorek i wzbudziła skrajne emocje zarówno wśród recenzentów, jak i samych użytkowników. jednym się podoba, innym nie, jedni zdążyli spędzić już z grą długie godziny, inni wciąż mają wątpliwości co do zakupu produkcji z racji mieszanych opinii w sieci. To jednak nie wszystko, na rynek trafiło bowiem również StarCraft II: Legacy of the Void, zbliża się debiut Rise of Tomb Rider, a nowa aktualizacja Metal Gear Solid V wprowadziła kocie czapki (to nie żart).

PREMIERA Fallouta 4 - PC Centre

Już od 10 listopada wszyscy szczęśliwcy, którzy mają już w posiadaniu Fallouta 4 mogą rozkoszować się powrotem do postapokaliptycznego uniwersum. Nie wszyscy jednak są tytułem zachwyceni i trzeba przyznać nieco różni się on od poprzedników – m.in. rozbudowany został system sandboxowy, pozostający dotychczas na dalszym planie. Ogólnie oceny gry są praktycznie wszędzie bardzo wysokie, ale wielu użytkowników, będących zagorzałymi fanami serii, jest rozczarowanych i uważa produkcję za słabą na tle poprzedniczek, atmosfera wokół Fallouta 4 robi się więc gorąca. Na uwagę za to z pewnością zasługują pierwsze mody przygotowane dla tytułu – ich kolekcja już jest pokaźna, a z każdym dniem przybywa ich coraz więcej, warto więc śledzić, co takiego tym razem szykują dla nas moderzy.

PREMIERA StarCraft II: Legacy of the Void

Ostatni tydzień to jednak nie tylko nowy Fallout, choć można mieć takie wrażenie, rozglądając się po sieci czy nawet po bilbordach w mieście – tego samego dnia na rynku zadebiutowała również produkcja od Blizzard Entertainment StarCraft II: Legacy of the Void i podobnie jak Fallout 4 doczekała się wysokich ocen wśród recenzentów najważniejszych zagranicznych portali o grach komputerowych. Serwis Destructoid oraz włoski Eurogamer ocenili ją na 9/10, GameInformer na 8.75 / 10, zaś Softpedia na 8.5 / 10 – mamy więc do czynienia z bardzo korzystnymi ocenami, dlatego najprawdopodobniej warto przekonać się, co tym razem przygotował dla nas Blizzard.

StarcraftII

PREMIERA Rise of the Tomb Raider

Wreszcie na rynku zadebiutowało Rise of Tomb Rider - w tym roku ekskluzywna pozycja dla użytkowników Xboksa, w przyszłym doczekają się jej również posiadacze PlayStation oraz pecetów. Razem z grą na rynku do sieci trafiły pierwsze oficjalne opinie na temat tytułu i ten także cieszy się wysokimi notami, oscylującymi wokół oceny 9/10, praktycznie bez niższych wyjątków. Wszystko wskazuje więc na to, że w ostatni wtorek światło dzienne ujrzały trzy godne uwagi produkcje, które mogą stać się przebojami roku 2015.

RiseOfTheTR

MGS V: The Phantom Pain i… kot na głowie

Starczy może już tych premier i rzućmy okiem na grę, którą cieszyć możemy się już od 1 września – w ostatnim tygodniu opublikowano nową łatkę dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, która wprowadza pewną dosyć nietypową innowację w postaci kocich czapek dla naszych żołnierzy. Nie jest to żart, to się dzieje naprawdę – w produkcji Kojimy pojawiła się możliwość noszenia na głowie zamiast hełmu kota, który na przestrzeni ostatnich lat obok innych uroczych zwierząt stał się niejako ikoną Internetu. Nowości wMetal Gear Solid V nie da się opisać słowami, musicie to zobaczyć przynajmniej na screenach.

MGSV 3

Call of Duty: Black Ops III bez 60 FPS w trybie kampanii

Smutna wiadomość dla wielbicieli Call of Duty - choć może gracze pewnych mankamentów jeszcze nie wyłapali, wszystkie zostały dokładnie przebadane przez zespół Digital Foundry z serwisu Eurogamer. Ekipa wskazała m.in. na kłopoty z osiągnięciem 60 FPS-ów oraz z zaniżoną rozdzielczością. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie udaje się uzyskać liczby 60 klatek na sekundę nawet na konsolach nowej generacji, co jest trochę nie na miejscu w dobie świetnie opracowywanych pod tym względem produkcji AAA, do jakich bez wątpienia Call of Duty: Black Ops III powinno należeć. Grafiką full HD możemy cieszyć się na PlayStation 4 jedynie w cutscenkach i trudno znieść rozmazany obraz przy rozdzielczości 1200x900.

6 nominacji dla Wiedźmina w The Game Awards 2015

Wiedźmin 3 od CD Projekt RED doczekał się aż 6 nominacji do najważniejszych nagród w branży, czyli The Game Awards 2015. Można się było tego spodziewać, ale i tak jest się czym cieszyć, ponieważ dawno nie mieliśmy aż tak sporego polskiego akcentu wśród kandydatów do zwycięstwa. W ubiegłym roku do Wiedźmin 3 został uhonorowany mianem najbardziej wyczekiwanej gry 2015 roku, teraz przyszła kolej na zbieranie pozostałych laurów. Tym razem tytuł nominowany jest w kategoriach: najlepsza gra roku, najlepsza gra RPG, najlepsza narracja, najlepszy kierunek artystyczny i najlepsza ścieżka dźwiękowa najlepszy występ w dubbingu, zaś samo studio CD Projekt RED nominowano w kategorii najlepszy producent. Będziemy trzymać kciuki za Geralta!

wiedzmin3

Zgłoś błąd