News

Najciekawsze zapowiedzi wideo 2015 roku

W sieci wrze od niezliczonych podsumowań roku, obejmujących chyba każdy element świata gier komputerowych – nie tylko zestawienie najciekawszych produkcji 2015, ale również soundtracków, opraw graficznych, najbardziej kuriozalnych fragmentów fabularnych czy czegoś, co stricte z samą rozgrywką się nie wiąże, ale dotyczy raczej promocji wydawnictw. Mowa o zwiastunach, jakimi tradycyjnie wytwórni bombardowały nas przez całe dwanaście miesięcy.

Jak wiadomo, ze zwiastunami bywa różnie i dlatego niestety czasami mierne i kiepsko zmontowane zapowiedzi zwiastują fantastyczne produkcje, a niezwykle obiecujące wycinki z rozgrywki w rzeczywistości okazują się promować jeden z najgorszych tytułów ostatnich miesięcy. Idąc w ślady zagranicznych kolegów, postanowiliśmy również przygotować krótkie i subiektywne zestawienie najbardziej intrygujących, efektownych, obiecujących i zabawnych zwiastunów roku 2015, których atrakcyjność nie zawsze, chociaż nie zdarzało się to często, przekładała się na jakość samej gry. Jeżeli uważacie, że podczas selekcji umknęło nam jakieś interesujące wideo, zachęcamy do podzielenia się z nami tym w komentarzach. Zaczynajmy!

Assassin`s Creed: Syndicate

Opinie odnośnie samej produkcji są podzielone, do czego ostatnie wydawnictwa serii zdążyły nas już przyzwyczaić, ale w kwestii zwiastunów Ubisoft wciąż trzyma się nieźle – wystarczy spojrzeć chociażby na przyciągającą uwagę pomimo zwięzłości, dynamiczną i oryginalną zapowiedź telewizyjną Assassin`s Creed: Syndicate.

Batman: Arkham Knight

Innym przykładem rozczarowania roku jest produkcja Batman: Akrham Knight w wersji dla pecetów – przypomnijmy, że twórcy w czerwcu oddali w nasze ręce tytuł w stanie kompletnie nie nadającym się do uruchomienia na komputerach osobistych. Na szczęście po paru miesiącach doprowadzili go do stanu używalności, a w między czasie raczyli nas kuszącymi trailerami – w szczególności drugi, live action zasługuje na poświęcenie mu dwóch minut życia.

Fallout 4

Zestawienie zaczęliśmy dosyć pesymistycznym akcentem proponując Wam wspomnienie zwiastunów wydawnictw, których wejście na rynek nie okazało się specjalnym sukcesem. Tak jest również z Falloutem 4 - tu także zdania co do czwartej odsłony kultowej serii są podzielone i nie będziemy tutaj rozstrzygać tego problemu. Trzeba jednak przyznać, że wideo od Bethseda potrafi zaciekawić użytkownika i skłonić do powrotu do postapokaliptycznego uniwersum, a wszystko dzięki dobrej konwencji wideo oraz świetnie dobranej muzyce.

I z nieco żywszym podkładem muzycznym…

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Przejdźmy wreszcie do przebojów roku, a jednym z nich jest bez wątpienia Wiedźmin 3: Dziki Gon - najlepsza gra 2015 według najważniejszego plebiscytu w branży, czyli The Game Awards 2015. Jeszcze przed premierą publikacja każdego, chociażby drobnego wideo, z produkcji budziła ogromne zainteresowanie i rozbudzała najbardziej wyuzdane fantazje wielbicieli świata Sapkowskiego, wśród wielu pojawiło się jednak jedno szczególne, które przypadło do gustu nawet tym, co zwykli Geralta omijać z daleka – mowa o zwiastunie zatytułowanym Pamiętna Noc. Jeżeli jeszcze nie wiedzieliście, zobaczcie jak najprędzej!

Dying Light

To nie koniec ciekawostek trailerowych z Polski – może pamiętacie, że z początkiem roku na rynku zadebiutowała zombiakowa produkcja wrocławskiego Techlandu, Dying Light, za nim to się stało wprawiła w oszołomienie niejednego, kto miał okazję zapoznać się z dosyć obszernym interaktywnym zwiastunem, nie można więc tutaj o niej nie wspomnieć, w końcu to rzecz niecodzienna i w dodatku od rodaków.

Zgłoś błąd