News

Data premiery i nowa zapowiedź Gran Turismo Sport

Producenci z Polyphony Digital zdecydowali się ujawnić oficjalny zwiastun swojej nadchodzącej produkcji, czyli gry Gran Tursimo Sport. Wraz z najnowszą zapowiedzią do sieci trafiła również oficjalna data premiery tytułu, który do naszych rąk trafi jeszcze w tym roku.

Zorientowani w branży fani wyścigowych serii zapewne doskonale wiedzą, że ostatnie wcielenie Gran Turismo otrzymaliśmy w 2013 roku. Podobnie jak większość innych odsłon cyklu, gra cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak jej możliwości ograniczał jeden element - platformy. Produkcja trafiła bowiem wyłącznie na konsole PlayStation 3 i to w okresie, w którym obecna generacja konsol powoli zaczęła przejmować rynek. Twórcy z Polyphony Digital trzymali nas w niepewności prawie dwa lata po to, aby podczas zeszłorocznego Paris Games Week przedstawić nam Gran Turismo Sport. Wówczas nie wiedzieliśmy jednak zbyt wiele o rozgrywce, ale do sieci trafił właśnie najnowszy zwiastun gry, prezentujący sceny prosto z rozgrywki.

Gran Turismo Sport będzie mogło pochwalić się niemałą zawartością - gameplay zaoferuje 137 różnych wozów z wykończonym wnętrzem i możliwością modyfikowania karoserii w Edytorze Barw oraz 19 różnych lokacji. W rozgrywce nie zabraknie też trybu fotograficznego, pozwalającego na wykonanie zdjęć w rozdzielczości 4K czy trybu kampanii, w którym znajdziemy ponad 100 odmiennych wyzwań i wyścigów. Najważniejszym elementem nowego Gran Turismo Sport ma być jednak tryb multiplayer, skrojony stricte pod fanów e-sportu. Po spełnieniu określonych wymagań przyszli gracze otrzymają wirtualną licencję kierowcy FIA Gran Turismo, która - co ciekawe - będzie respektowana równorzędnie z realną licencją organizacji ASN na terenie 22 różnych krajów. 

Cały moduł rozgrywki wieloosobowej ma pozwalać na organizowanie mistrzostw w dwóch różnych pucharach: Nations Cup oraz Manufacturer Fan Cup. Poliphony Digital planuje organizację wielu różnych wydarzeń na żywo, mających jak najbardziej przypominać prawdziwe wyścigi. Nie zabraknie więc komentatorów w czasie rzeczywistym, a całość będzie transmitowana do innych graczy. Wraz z najnowszą zapowiedzią gry do sieci trafiła data premiery, którą wyznaczono na 15 listopada na terenie Ameryki Północnej oraz 16 listopada w Europie. Tytuł pojawi się na rynku oczywiście wyłącznie w wersji PlayStation 4.

Zgłoś błąd