News

Battlefield 1 - nowe filmiki prosto z zamkniętej alfy

Producenci ze studia DICE zdecydowali się udostępnić wybranym graczom oraz dziennikarzom rozgrywkę swojego nadchodzącego tytułu Battlefield 1. Testujący mieli do czynienia z grą w jeszcze bardzo okrojonej wersji alfa, jednak wszelkie ograniczenia nie są przeszkodą dla lawiny nowych filmów, które właśnie zaczęły trafiać do sieci.

Tego nikomu nie trzeba tłumaczyć - Battlefield 1 to ogromny projekt i jednocześnie chyba najgorętsza zapowiedź tego roku. Tytuł nie schodzi z ust branży na całym świecie, jednocześnie wciąż będąc bardzo tajemniczym. Studio DICE doskonale wie jak podsycić zainteresowanie fanów, a jedną ze znanych na rynku metod jest zorganizowanie przedpremierowych testów gry. Dosyć niespodziewanie szwedzki zespół deweloperów zdecydował się zorganizować fazę pierwszych testów alfa jeszcze w tym tygodniu, oczywiście tylko dla wybranych graczy. Udostępniona zawartość została mocno okrojona do znanego już z materiałów zaprezentowanych na E3 2016 trybu Conquest, jednak to nie przeszkodziło fanom do zarejestrowania sporej ilości szczegółów na nowych gameplayach, które właśnie zasypały internet.

Warto nadmienić, że ta faza testów była naprawdę ekskluzywna - gra została udostępniona przede wszystkim twórcom filmowym z serwisu YouTube oraz dziennikarzom z kilku redakcji, m. in. znanego portalu PC Gamer. Redaktorzy nie omieszkali przetestować dla nas kilku różnych form uzbrojenia, w tym również broni snajperskiej, chociaż pod względem umiejscowienia całość rozgrywki została odgórnie ograniczona do jednej mapy - również znanej z pokazów na E3 2016 lokacji The St. Quentin Scar. Nieco więcej informacji z rozgrywki w Battlefield 1 udostępnił na swoim kanale znany youtuber Westie, przybliżając szczegóły dotyczące rozgrywki w trybie multiplayer oraz kilka kwestii graficznych. Jego fragment rozgrywki możecie zobaczyć poniżej. Battlefield 1 trafi na rynek 21 października. Gra jest dedykowana właścicielom konsol PlayStation 4 i Xbox One, a także posiadaczom komputerów PC.

Zgłoś błąd