News

Nowości z Battlefield 1 na targach Gamescom

Wszystkie oczy entuzjastów wirtualnej rozrywki będą niebawem zwrócone na największe europejskie targi gier wideo Gamescom 2016, które z pewnością przyniosą nam garść nowinek związanych z nadchodzącymi premierami. Specjalne niespodzianki zapowiedzieli już twórcy Battlefielda 1 – fani produkcji mogą spodziewać się drugiego livestreamu z niepokazywanej wcześniej mapy.

Pierwsza edycja "Battlefield Squads", czyli wieloosobowej rozgrywki BF1, w której udział wzięło 64 youtuberów, blogerów i streamerów związanych z kultową wojenną serią, odbyła się podczas EA Play oraz pozwoliła światu po raz pierwszy rzucić okiem na to co dokładnie przygotowali ludzie z DICE. Następna transmitowana na żywo "bitwa" rozegra się 16 sierpnia o godzinie 21:00 - gwiazdy internetu znów ruszą do walki, lecz tym razem na całkowicie nowej, pustynnej mapie. Akcja przeniesie się gdzieś w rejony Afryki bądź Bliskiego Wschodu, a sama lokacja ma być pełna "punktów do przejęcia, koni do ujeżdżenia i różnych rzeczy, które można puścić z dymem". Namiastkę tego co nas czeka widzieliśmy we fragmencie z jeźdzcem przy premierze pierwszego trailera gry – w najbliższy wtorek dowiemy się prawdopodobnie czegoś więcej na temat roli jaką na polu walki odegrają wierzchowce.

Deweloperzy mają jednak jeszcze jednego asa w rękawie. W przeciągu tygodnia opublikowany ma zostać nowy zwiastun oraz kolejne informacje o tytule. Jak zaznaczają w blogowej notce producenci, "kolejne" to słowo klucz. Nie zdradzają jednak nic więcej, chociaż niektórzy pasjonaci XX wiecznych konfliktów natychmiast wytężyli umysły i rozgryzli grę słów. EA może chodzić o kolej, a konkretnie szynowe ambulansy – podczas I Wojny Światowej pociągi używane były do ewakuacji rannych oraz martwych żołnierzy z rejonu działań wojennych. Warto jeszcze wspomnieć o zapowiadanych beta testach startujących po tegorocznym Gamesconie. Dokładna data nie jest znana, lecz uczestnicy programu Battlefield Insiders zostali w ostatnich godzinach poproszeni o wskazanie preferowanej platformy, na której chcieliby wziąć udział w becie. Wybrać można pomiędzy konsolami Xbox One, PlayStation 4 oraz PC – wszystko wskazuje na to, że testerzy otrzymają tylko jden kod, uprawniający do zabawy na wskazanej platformie. Europejska impreza potrwa od 17 do 21 sierpnia, beta powinna więc teoretycznie wystartować końcem tego miesiąca bądź początkiem września.

Zgłoś błąd