News

Pierwsze recenzje Battlefielda 1

Nastał dzień, na który czekali wszyscy fani popularnych FPS-ów oraz oczywiście serii Battlefield. Najnowsze wcielenie cyklu stoi już u progu rynkowego debiutu, co oznacza, że właśnie nadeszła pora na zapoznanie się z pierwszymi recenzjami tytułu. Jak w praktyce spisuje się jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat?

Dokładnie za cztery dni Battlefield 1 trafi na półki sklepowe na całym świecie. Tegoroczna inkarnacja popularnego cyklu od samego początku wzbudza wiele emocji w branży, a to przede wszystkim dzięki temu, iż producentom ze studia DICE udało się trafić dokładnie w to, czego od wielu lat oczekiwali gracze. Rozgrywkę umiejscowiono w okresie I wojny światowej, dodatkowo rozbudowując możliwości artylerii o powstające wówczas prototypy. Efekt? O sukcesie tytułu można z niemalże całkowitą pewnością mówić jeszcze przed jego właściwym debiutem. Jeśli jednak ktoś chciałby nie zgodzić się z tą teorią, poniżej prezentujemy zestawienie pierwszych ocen, jakie Battlefield 1 otrzymało od światowych recenzentów.

Jak widać po powyższych notach, większość oceniających zgodziła się ze sobą w uznaniu gry Battlefield 1 za naprawdę dobry tytuł. Recenzenci nie szczędzili słów pochwały przede wszystkim dla samej oprawy audiowizualnej oraz angażujących trybów rozgrywki. Zupełną nowością dla cyklu są jednak przychylne opinie o kampanii dla pojedynczego gracza, która jak dotąd zazwyczaj stała w cieniu, ustępując miejsca opcjom multiplayer. W najnowszym Battlefieldzie tudio DICE zdecydowało się znacznie bardziej przyłożyć właśnie do tego aspektu rozgrywki, chcąc jeszcze mocniej wciągnąć graczy w klimat rozgrywki. Ten na własnej skórze poznamy dopiero za kilka dni, jednak już teraz możemy mieć pewność, że tym razem deweloperzy, wraz z firmą Electronic Arts, stanęli na wysokości zadania.

Zgłoś błąd