News

E3 2016 - Konferencja Microsoftu

W tym roku Microsoft naprężył muskuły, aby zagiąć konkurencję na targach E3.

W tym roku Gigant z Redmond nie próżnował na targach E3. Wydawcy z Microsoftu zasypali nas mnóstwem atrakcji, w tym także zupełnie nowym sprzętem, o którym w kuluarach branży szeptało się już od jakiegoś czasu. W trakcie konferencji mogliśmy zobaczyć bardzo oczekiwane materiały z Gears of War 4, Halo Wars 2 oraz ReCore, a także te mniej spodziewane z Final Fantasy XV oraz State of Decay 2. Całość podparta została uniwersalną usługą Xbox Play Anywhere, o której producenci wspominali przy prezentacji niemalże każdego z najnowszych tytułów. Microsoft prze naprzód, a jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość amerykańskiego wydawcy - sprawdźcie sami.

Gdyby ktoś miał wskazać najbardziej rozpoznawalną markę w branży komputerowej, to bez wątpienia większość zapytanych automatycznie wskazałaby na Microsoft. Amerykański gigant branży od lat przoduje w dziedzinie nowych technologii, a od 2001 roku również wytrwale walczy o klientów wśród graczy. Konsola Xbox i dedykowane jej tytuły to mocna strona firmy, a po tegorocznej konferencji na targach E3 2016 stanie się jeszcze mocniejsza. A to za sprawą powiększenia rodziny Xboxa, wprowadzenia rewolucyjnej usługi dla graczy oraz oczywiście zaprezentowania całego frontu produkcji, przez które w niedalekiej przyszłości może być trudno przebić się konkurencji. Wydarzenie kolejny raz poprowadził Phil Spencer, bardzo dobrze już znany większości fanów Microsoftu.

 

Nowości w rodzinie Xbox

Microsoft od lat skupia się na promowaniu swojej autorskiej konsoli Xbox. Jej obecna generacja Xbox One jest na rynku raptem od niespełna trzech lat, co jest dosyć krótkim okresem w przypadku rynkowego stażu konsol. Podobną taktykę wydawca obrał i w tym roku, bo to właśnie prezentacja nowej odmiany Xboksa One o przydomku S rozpoczęła poniedziałkową konferencję. Platforma ma być o 40% mniejsza i poręczniejsza od swojej standardowej wersji, posiadać do 2 TB pamięci wewnętrznej oraz zawierać wbudowany zasilacz. Ponadto, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi Blu-Ray, konsola obsłuży filmy w rozdzielczości 4K, a także technologię HDR w przypadku gier. Do zestawu dołączy również odświeżony kontroler Xbox Wireless Controler, a całość ma kosztować 299$.

One S to nie jedyna sprzętowa nowość Microsoftu. Obok nowych kontrolerów z możliwością dogłębnej personalizacji, już na sam koniec prowadzący całe show Phil Spencer ujawnił przed światem Project Scorpio - najnowszą i najmocniejszą konsolę Microsoftu, o której w sieci spekulowano już od jakiegoś czasu. Zgodnie z zapowiedziami, Project Scorpio ma być najmocniejszym sprzętem dostępnym na rynku, obsługującym rozdzielczość 4K i technologię VR bez żadnych spadków wydajności, o czym świadczy wyjątkowo duża moc obliczeniowa - 6 teraflopsów (ponad trzykrotnie większa od obecnej generacji konsol). Project Scorpio będzie też kompatybilny z peryferiami pozostałych platform marki Xbox najnowszej generacji, lecz na jego premierę poczekamy przynajmniej do połowy 2017 roku.

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd