News

Battlefield 1 ze zwiastunem dostępnych na polu bitwy pojazdów

W sieci pojawiło się kolejne wideo, zdradzające nam nieco informacji na temat tego co zobaczymy w Battlefield 1. Ostatnio twórcy opowiadali o wyposażeniu żołnierzy I Wojny Światowej, a teraz dowiadujemy się z czego czerpali inspiracje przy projektowaniu pojazdów pancernych oraz dwupłatowców.

Zróżnicowane pojazdy naziemne, wodne i powietrzne były nieodłącznym elementem serii bez których nikt dzisiaj nie wyobraża sobie Battlefielda. Nie inaczej jest oczywiście w najnowszym wcieleniu dzieła ludzi z Dice, którzy postanowili podzielić się wrażeniami z prac nad projektowaniem śmiercionośnego sprzętu. Pierwsze czołgi na frontach Wielkiej Wojny były oczywiście dalekie od ich współczesnych odpowiedników, jednak skutecznie wywołały w szeregach przeciwników przerażenie i uczucie bezradności w starciu z metalowym kolosem. W BF 1 gracze będą mogli wcielić się w klasę czołgisty, kierując kilkutonową bestią oraz kontrolując wraz z towarzyszami rozmieszczone na jej pokładzie karabiny maszynowe. W przypadku samolotów ich obsługa wymagać będzie klasy pilota – to dzięki niej siądziemy za sterami zwrotnych myśliwców i cięższych bombowców, zasypujących pole bitwy gradem pocisków.

Więcej zawartości z gry zobaczymy 16 sierpnia o godzinie 21:00 w ramach zbliżających się targów Gamescom 2016. Producenci zaplanowali 64-osobową bitwę wieloosobową, która rozegra się na nieprezentowanej wcześniej, pustynnej mapie. Wydawca zapowiedział również w najbliższym czasie „kolejne” informacje związane z Battlefield 1. Gra zadebiutuje 21 października na konsolach bieżącej generacji oraz platformie PC.

Zgłoś błąd