News

Według analityków Wiedźmin 2 zarobi 200 mln złotych

Do niedawna w naszym kraju gry były porównywane do klocków Lego, którymi bawią się dzieci, które jeszcze nie dojrzały do "poważnych" spraw. Jednak oceny analityków dotyczące najnowszej produkcji polskiego studia CD Projekt Red niejednemu odbiorą mowę.

Zastanawialiście się kiedyś, ile zarobił pierwszy Wiedźmin? Pomimo świetnej sprzedaży na poziomie 1,7 miliona egzemplarzy twórcy zarobili na nim około 3 milionów złotych. To niewiele, jeśli porównać z innymi firmami i ich produkcjami. Jednak analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. oceniają, że kontynuacja ma przynieść przychód na poziomie... 195,2 mln złotych.

To dość odważne stwierdzenie, szczególnie że w swych badaniach wzięli pod uwagę Wiedźmina 2 w wersji nie tylko na komputery PC, ale i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. A te, jak wiemy, nie zostały nawet oficjalnie zapowiedzianie. Twórcy zresztą cały czas utrzymują, że konsolami zajmą się dopiero po ukończeniu edycji pecetowej. Jednak nie od dziś wiadomo, że zainteresowanie tytułem spada wraz z czasem upływającym od dnia debiutu, a stworzenie takich konwersji zajmie autorom jakiś czas. Czy to słuszna decyzja okaże się dopiero po premierze, ta zapowiedziana jest na 17 maja bieżącego roku. Jeśli jeszcze nie wiecie, jakiego pudełka szukać na półkach sklepowych to teraz macie okazję:

Wiedźmin 2 - Okładka

Zgłoś błąd