News

Opera 11 wydana

Opera Software wydała jedenastą odsłonę swojej przeglądarki internetowej. Główne zmiany, które znajdziemy w tym wydaniu, to obsługa rozszerzeń oraz funkcja grupowania kart w stosy.

Wzbogacenie Opery o obsługę dodatków jest, jak zapowiadają autorzy, kluczowym krokiem w jej rozwoju. Galeria rozszerzeń dla nowej Opery została uruchomiona jeszcze w czasie, gdy program był w fazie testów. Obecnie liczy około 200 pozycji, które funkcjonalnością przypominają te znane dotychczas z Firefoksa czy Chrome'a.

Inną istotną nowinką, którą znajdziemy w interfejsie programu, jest możliwość grupowania otwartych kart. Aby z niej skorzystać, wystarczy przeciągnąć jedną z nich na drugą. W efekcie otrzymamy tzw. stos, który w każdej chwili możemy rozłożyć na osobne pozycje (również przeciągając).

Opera 11 to również inne nowości. Programiści zadbali tutaj głównie o osoby korzystające z wyszukiwarki Google, implementując w pasku adresu obsługę sugestii. Dzięki temu, przy każdym wpisywaniu nowego hasła będą nam towarzyszyły podpowiedzi ze strony kalifornijskiego giganta.

Na sam koniec warto też wspomnieć o mechanizmie automatycznej aktualizacji oraz rozszerzonej obsłudze standardu HTML5. Ta ostatnia nowość ma stawiać Operę na równi z konkurencyjnymi aplikacjami tego typu.

Program możecie pobrać z naszego działu download

Zgłoś błąd