News

Optymalizacja systemu Windows 7

Bieg R w Windowsie. R jak rakietowy naturalnie.

Przesiadłeś się z Visty na Windows 7 i nadal narzekasz na brak mocy w Twoim systemie, mimo że sprzęt, który posiadasz obsłużyłby z powodzeniem terminal rakietowy w NASA? Zapraszamy zatem do lektury poradnika, w którym zdejmiemy ograniczenia narzucone przez Microsoft, rozpalimy jądro systemu do czerwoności i przekroczymy wszystkie ograniczenia prędkościowe. Nie zapomnijcie tylko zapiąć pasów!

Radziliśmy już Wam, jak wyłączyć zbędne usługi w Windows 7, a także jak przeprowadzić odpowiednio konserwację systemu, by na długi czas zachował swoją nominalną wydajność. Teraz posuniemy się o krok dalej i pokażemy, co zrobić, żeby Windows 7 przyśpieszył. Nie będziemy przy tym podkręcać sprzętu (o czym możecie przeczytać w innym artykule na PC Centre) ani wymieniać podzespołów. Cała nasza optymalizacja ograniczy się do pracy nad systemem.

Windows 7 logo

Część porad, które tutaj zamieścimy, może wymagać nieco większej niż standardowa wiedzy o funkcjonowaniu systemów z rodziny Windows. Jeżeli zatem w którymś momencie poczujecie, że wchodzicie na grząski grunt i nie macie pojęcia, co dalej należy zrobić – odpuście. Oszczędzicie sobie problemów z systemem i utraconymi danymi, a nam wyrzutów sumienia.

Jeżeli jednak jesteście pewni, że chcecie przystąpić do optymalizacji waszych Windowsów, zapraszamy do lektury.

Zgłoś błąd