News

31 października ostatni raz kupisz komputer z Windows 7

Jeśli Windows 7 jest dla Ciebie najlepszym systemem, a planujesz zakup nowego komputera i myślisz właśnie o tym OS-ie, to śpiesz się. Już 31 października wersje OEM znikną z rynku.

Microsoft poinformował o zaprzestaniu sprzedaży wersji OEM systemu Windows 7. Ten smutny dzień nastąpi już 31 października tego roku. Od tej chwili nowe komputery nie będą sprzedawane z tym OS, a prawdopodobnie jedynie z Windows 8.1. Sprawa dotyczy w tej chwili tylko rynku komputerów dla klientów indywidualnych. Z klientami korporacyjnymi jest nieco inaczej.

Microsoft Logo

W ich przypadku termin ten wydłużony został do lutego 2015 roku. Windows 7 Professional będzie wycofywany więc wolniej. Cykl ten jest już w przypadku Microsoftu znany – firma zaprzestaje sprzedaży poprzedniej wersji systemu rok po pojawieniu się nowej, a w przypadku wersji OEM dwa lata po. Tym niemniej Windows 7 jest bardzo popularny, a wielu producentów właściwie tylko na nim opiera sprzedaż swoich komputerów.

Windows 7 jest jednak dla Microsoftu problemem. Osoba go posiadająca nie jest właściwie niczym zachęcana, by przesiąść się na ósemkę. W wielu opiniach taka przesiadka jest wręcz bezsensowna, bo Windows 7 jest jednak dużo bardziej dopracowanym OS, przynajmniej na tę chwilę.

Zgłoś błąd