News

Virtusi odpadają z turnieju SL i-League

Pierwszy LAN po wakacyjnej przerwie brutalnie sprowadza naszych rodaków z Virtus Pro na ziemię. Drużyna nie była w stanie zwyciężyć z chińską formacją VG.Cyber Zen, a niedługo później w meczu przegranych gracze EnVyUs odesłali Polaków do domu. Jutro w stolicy Ukrainy najlepsi zawodnicy świata rozegrają ostatnie mecze fazy grupowej.

Organizatorzy kijowskiego turnieju wydzielili drugi dzień imprezy na rozpoczęcie zmagań grupy D. Jako pierwsi z tej drabinki do walki stanęli zawodnicy Virtus Pro i Chińczycy z CyberZen. Wszystkie mecze tego etapu odbywają się w trybie best-of-one, a nasi rodacy z azjatyckim rywalem starli się na de_mirage. Virtusi rozpoczęli po stronie CT i niestety od samego początku mieli niemałe problemy z zatrzymaniem szarży członków CyberZen, którzy grali bardzo sprawnie, śmiało zgarniając kolejne punkty. Przed końcem połówki Polacy wygrali rundę eco, a następnie wyszarpali kilka punktów, ale ostatecznie pozostali w tyle 7:8. Po przerwie szczęście nie uśmiechnęło się do podopiecznych Kubena – Chińczycy pozostali nieugięci i nie pozwolili przeciwnikom ani razu przejąć kontroli nad mapą, co zaowocowało zwycięstwem reprezentantów Państwa Środka 16:7.

Pierwsza, raczej nieoczekiwana, porażka oczywiście nie oznaczała jeszcze powrotu do domu. Virtusi mieli bowiem szansę utrzymać się w turnieju, lądując w pojedynku przegranych z ekipą EnVyUs, która poległa wcześniej w meczu z Cloud9 8:16 na de_cobblestone – na tej też mapie przyszło im mierzyć się z Virtusami. Francuzi zaczęli pojedynek w roli atakujących, wygrywając pistoletówkę i szybko budując przewagę przez najbliższe minuty. Biało-Czerwoni nie uszczelnili luk w defensywie przed drugą połową co zmusiło ich do rozpoczęcia dalszej części gry ze stratą 3:12. W kolejnej rundzie pistoletowej zawodnicy Virtus Pro dali się przechytrzyć Apexowi – Francuz zdobył ace'a, wygrywając dodatkowo sytuację 1vs3 oraz odbijając podłożoną bombę. Polacy odpowiedzieli chwilę później, zgarniając krótką serię punktów, jednak na wyrównanie wyniku zabrakło ekipie znad Wisły sił – EnVy zatriumfowali 16:8, wykluczając oponentów z dalszych rozgrywek.

Z drugim sezonem SL i-League pożegnały się również takie formacje jak HellRaisers, Na'Vi i MVP Project. W piątek czekają nas mecze decydujące po których poznamy kolejne drużyny, które zmuszone zostaną opuścić Kijów. Oto rozkład jazdy na najbliższy dzień:

Piątek, 9 września:

  • 08:00 - Grupa A – dignitas vs GODSENT – (BO3)
  • 11:30 - Grupa B – FlipSid3 vs FaZe Clan – (BO3)
  • 15:00 - Grupa C – Tyloo vs Astralis – (BO3)
  • 18:30 - Grupa D – EnVyUs vs Cloud9/CyberZen - (BO3)
Zgłoś błąd