News

Virtus Pro zwycięzcą DreamHack ZOWIE Open Bucharest 2016

W wielkim finale bukaresztańskiego turnieju zawodnicy Virtus Pro zdominowali graczy Cloud9 w bardzo emocjonującym pojedynku na dwóch mapach – de_train (16:9) oraz de_cobblestone (16:9). Polacy za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali czek na kwotę 50.000 dolarów.

Spotkanie obu formacji przyniosło zgromadzonej w Polyvalent Hall publiczności nie lada emocje. Virtusi miejsce w finale wywalczyli w meczu z dignitas, gdzie nasi rodacy wygrali 2:1. Cloud9 z kolei zdominowało identycznym wynikiem reprezentantów EnVyUs, zabezpieczają miejsce w decydującym starciu zawodów. Na pierwszej mapie, wybranym przez Amerykanów de_train, biało-czerwoni wypracowali sobie w pierwszej połowie bardzo dużą przewagę, którą udało im się utrzymać do końca. Lokacje tą w ramach zawodów DreamHack ZOWIE ekipa zza oceanu rozegrała wcześniej trzy razy i za każdym razem wychodziło z pojedynku zwycięską ręką, zaliczając porażkę dopiero w starciu z Virtusami.

(fot. DreamHack)

Drugim i zarazem ostatnim miejscem batalii okazał się wskazany przez naszych rodaków de_Cobblestone. Pierwsza połówka dla grających po stronie CT graczy znad Wisły okazał się niezwykle zacięty oraz trudny – Amerykanie przed drugą połową prowadzili 9:6. Po zmianie stron wszystko jednak się odmieniło, a podopieczni Kubena szli jak burza, finalnie dominując rywali w świetnym stylu. Ogromną robotę dla swoich kolegów zrobił Neo, zajmujący pierwsze miejsce w tabeli VP z wynikiem k/d 49-30 oraz ratingiem rzędu 1.42. Filip ogłoszony został również MVP całego turnieju. Niebawem na naszej stronie pojawi się szczegółowa relacja z rumuńskich zawodów – śledźcie stronę PC Centre oraz fanpage na Facebooku.

(fot. DreamHack)
Zgłoś błąd