News

Star Citizen - nowy rekord crowdfundingu

Studio Cloup Imperium Games, które odpowiada za produkcję Star Citizen, kolejny raz pobiło rekord w crowdfundingu - osiągając tym razem kwotę 15 milionów dolarów. Z każdym kolejnym rekordem fani otrzymują bonusy, a gra nowe ulepszenia.

Przypomnijmy, że Crowdfunding to nowa forma dofinansowywania różnego rodzaju projektów. Jest to możliwe dzięki wielu jednorazowym wpłatom dokonywanym przez osoby zainteresowane projektem. Określnie jest używane głównie w odniesieniu do zbiórek pieniędzy prowadzonych na specjalnie do tego stworzonych platformach.

Star Citizen to kosmiczny symulator, w którym gracz wciela się w rolę pilota statku kosmicznego i przemierza rozległe zakątki wszechświata. Wykonuje przy tym misje, walczy z wrogimi jednostkami oraz handluje. Gra ma posiadać tryb zarówno dla jednego, jak i wielu graczy.

star Cit F2

Pod koniec czerwca firma zanotowała na swoim koncie kwotę 10 milionów dolarów. Na chwilę obecną studio może się pochwalić wynikiem 15 milionów dolarów. Warto nadmienić, że najbardziej owocny był miniony miesiąc - gracze wsparli wówczas twórców aż 3. milionami.

starcitizen3

Studio Cloup Imperium Games zapewnia, że pieniądze zostaną odpowiednio wykorzystane. Za dodatkowe fundusze do gry trafią eskortowane lotniskowce, a każda osoba, która przekazała dotację, otrzyma 42-stronicową instrukcję modyfikowania statków.

Star Citizen1

Jeżeli zostanie przekroczony próg 16. milionów, każdy z fanów otrzyma pistolet laserowy, a w grze pojawi się nowy tryb rozgrywki – Arena. W przypadku dofinansowania w wysokości 17 milionów, gracze otrzymują paczkę ulepszeń oraz nowy rodzaj jednostki.

Zgłoś błąd