News

Revelmode - PewDiePie startuje z nową inicjatywą

Jeden z najbardziej wpływowych YouTuberów na świecie, Felix Kjellberg, znany szerszej publiczności pod swoim sławnym pseudonimem PewDiePie, postanowił wyjść do swoich widzów z zupełnie nową inicjatywą. Jest nią Revelmode - innowacyjna sieć rozrywkowo-medialna, zrzeszająca wielu twórców z całego świata.

W dzisiejszych czasach każdy, kto interesuję się rynkiem gier wideo albo chociaż od czasu do czasu zagląda do serwisu YouTube, przynajmniej raz w życiu usłyszał o PewDiePie - najchętniej subskrybowanym internetowym twórcy wszechczasów. Tytuł ten nie jest przypisany wcale na wyrost, ponieważ ukrywający się pod tym pseudonimem, 26-letni Szwed, w ciągu niespełna pięciu lat zdołał zbudować wielkie, internetowe imperium, oparte o niezliczone gameplaye prosto z najbardziej rozmaitych, komupterowych produkcji. Śladami PewDiePie w późniejszym czasie poszło mnóstwo wschodzących gwiazd serwisu YouTube, w tym również wielu polskich twórców, którzy w sporym stopniu stylizowali się na charakterystyczny sposób rozgrywki, jaki swego czasu obrał właśnie Felix Kjellberg.

Teraz przyszła jednak pora na coś nowego od szwedzkiego gracza. Wraz z kilkoma innymi youtuberami, w tym m. in. użytkownikami emmablackery, kwebbelkop, Jelly czy też CinnamonToastKen, PewDiePie zdecydował się wystartować z platformą Revelmode. Jest to innowacyjna sieć rozrywkowo-medialna, która będzie zajmować się produkcją nowych treści w postaci własnych animacji, seriali, muzyki, gier, a nawet mody - po prostu tego, czym dzisiaj zajmują się popularni youtuberzy, jednak w znacznie rozszerzonej i autorskiej formie. Revelmode ma oferować wsparcie dla pozostałych internetowych twórców, a w dalszej perspektywie zajmować się także dobroczynnością. Sponsorem projektu jest współpracująca z Kjellbergiem światowa sieć Disney Maker Studios, która również zajmuje się produkcją treści, przeznaczonych dla serwisu YouTube. Jak na razie na profilach społecznościowych Revelmode nie znajdziemy jeszcze żadnych materiałów, ale to już niedługo powinno ulec zmianie.

Zgłoś błąd