News

YouTube już w przyszłym miesiącu wprowadzi płatną subskrypcję

W serwisie YouTube w końcu pojawi się od dawna zapowiadana płatna subskrypcja. Już w przyszłym miesiącu użytkownicy po opłaceniu abonamentu, który ma wynosić 10 dolarów miesięcznie, będą mogli całkowicie wyłączyć reklamy.

Na początku roku pojawiły się informacje, jakoby w serwisie YouTube miała pojawić się płatna subskrypcja. Co ciekawe już w 2013 roku przeprowadzono testy tej usługi – użytkownicy za opłatą 99 centów miesięcznie mogli korzystać z dostępnych materiałów bez żadnych reklam. Zastanawiający był jednak fakt, jak serwis rozwiąże problem opłacania twórców treści, którzy swoje zyski czerpali głównie z reklam, mimo że te w ostatnim czasie były niewielkie.

youtube generuje coraz mniejsze zyski

W kwietniu Google potwierdziło, że model subskrypcyjny trafi na YT. Taka możliwość zapewni użytkownikom wygodne przeglądanie filmów, a jednocześnie będzie stanowić źródło dochodów dla twórców treści, ponieważ część abonamentu trafi właśnie do nich. Teraz wiadomo, że z nowej usługi będzie można skorzystać już pod koniec października.

Do tej pory 95% twórców zaakceptowało nowy regulamin YouTube, zgadzając się na wprowadzenie abonamentu wraz z którym w serwisie wyłączone zostaną reklamy.

Zgłoś błąd