News

Aplikacja YouTube Music już dostępna

YouTube wprowadza aplikację YouTube Music, stworzoną do odkrywania muzyki w największym serwisie z materiałami wideo. Aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Dzięki usłudze YouTube, Google do tej pory wypłaciło ponad 3 miliardy dolarów wytwórniom z branży, a oprócz tego skutecznie wypromowało wielu artystów. Nic dziwnego, skoro miesięcznie z serwisu korzysta ponad miliard użytkowników.

Wczorajsza premiera YouTube Music również ma pomóc artystom, a jednocześnie umożliwić ich fanom odkrywanie muzyki w nieco inny sposób, poprzez specjalnie przygotowaną aplikację.

Specjalna zakładka zaproponuje utwory w oparciu o to, co użytkownik wyszukiwał w aplikacji lub serwisie w ogóle.

YouTube Music

Warto przypomnieć, że od października działa usługa YouTube Red oferująca brak reklam i dostęp do wszystkich materiałów w serwisie. Miesięczna opłata wynosi 10 dolarów, a użytkownicy, którzy korzystają z tego wariantu również w aplikacji YT Music nie zobaczą reklam. Nie zabraknie też możliwości słuchania muzyki w trybie offline, przełącznika pomiędzy trybami audio lub wideo nawet w trakcie korzystania z innej aplikacji, lub po wyłączeniu ekranu. W aplikacji poza zwykłymi utworami znajdziemy remiksy, covery czy nagrania koncertowe, czyli treści, których prawdopodobnie nie znajdziemy w innych usługach muzycznych, np. Spotify.

Usługi nie należy mylić z YouTube Music Key, która w wersji beta pojawiła się w ubiegłym roku, a od września jest dostępna w pełni funkcjonalnej wersji. YouTube Music jest bowiem bezpłatną aplikacją mobilną.

Zgłoś błąd