News

Bing lepiej wyszuka filmy z serwisu YouTube

Microsoft posiada własną wyszukiwarkę Bing, która niestety nie zdobyła popularności porównywalnej do konkurencyjnego Google, co nie zmienia jednak faktu że i tak radzi sobie całkiem nieźle. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo postanowiło udoskonalić funkcję o nazwie Bing Video Search, która umożliwia wyszukiwanie materiałów wideo pochodzących z serwisu YouTube.

Użytkownicy będą mogli jeszcze dokładniej wyszukiwać interesujące ich filmy, co może przełożyć się również na większą popularność Binga, ponieważ osoby przed przejściem do serwisu YouTube skorzystają z wyszukiwarki filmów Microsoftu. Nowa, finalna wersja posiada większe i łatwiejsze do zidentyfikowania miniatury wideo, a filmy można obejrzeć nawet z poziomu wyników wyszukiwania. Aby upewnić się, że jest to to, czego szukamy – wystarczy najechać kursorem myszy na odpowiednie miejsce.

Bing wyszukiwarka

Oprócz tego Bing wyświetli dodatkowe informacje na temat każdego wyniku – przed kliknięciem w łącze prowadzące do filmu zobaczymy np. liczbę jego wyświetleń oraz datę przesłania. Jak widać Microsoft szuka sposobu na zwiększenie zainteresowania swoją wyszukiwarką.

Zgłoś błąd