News

Procesory Intel "Broadwell" dopiero w pierwszym kwartale 2014 r.

Procesory Intel Broadwell będą pierwszymi jednostkami na rynku wyprodukowanymi w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Dzięki niemu zmniejszy się zapotrzebowanie jednostek na energię elektryczną. Niestety, z przyczyn technicznych premiera nowej generacji procesorów zostanie przesunięta.

Mimo iż premiera procesorów Intel Core czwartej generacji odbyła się zaledwie kilka miesięcy temu, to producent powoli przygotowuje rynek pod następców "Haswell" o nazwie kodowej "Broadwell". Nowe procesory mają bazować na tej samej architekturze, lecz będą produkowane już w 14-nanometrowym procesie technologicznym.

intel broadwell procesor

Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że nowa seria procesorów Intel Core pojawi sie jeszcze w tym roku, jednak producent musiał nieco zmienić plany i opóźnić premierę.

Broadwell

Brian Krzanich - dyrektor generalny firmy Intel - oznajmił, że projektanci napotkali drobne problemy z niższym procesem technologicznym, co zmusiło ich do wprowadzenia poprawek, a tym samym przesunięcia debiutu.

Jak to zwykle bywa w przypadku niższego procesu technologicznego, nowe procesory powinny zapewnić wyższą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii elektrycznej. Jest na co czekać!

Zgłoś błąd