News

Jaki komputer kupić? Październik 2013

Polecane zestawy komputerowe na październik 2013

PC Centre z przyjemnością prezentuje spis najlepszych konfiguracji sprzętowych w różnych przedziałach cenowych. Wiemy, że z powodu licznych premier sprzętowych, ciągle zmieniających się cen oraz ogromnej liczby najróżniejszych rozwiązań, przeciętnemu użytkownikowi może być trudno dokonać optymalnego wyboru. Co warto więc zrobić, by nie wybrać źle? Odpowiedź jest prosta - zajrzeć do naszego poradnika!

Zapewne wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że komputery i urządzenia mobilne to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi rynku. Kluczowi producenci procesorów (AMD i Intel) oraz układów graficznych (AMD i Nvidia) minimum raz w roku prezentują nowe platformy, technologie i rozwiązania, w związku z czym osoby, które nie śledzą na bieżąco tego, co dzieje się w branży komputerowej, mogą mieć problem z wyborem najlepszych rozwiązań. Sytuacji nie ułatwia fakt, że przy zakupie należy kierować się również opłacalnością zakupu, co w obliczu dynamicznie zmieniających się cen (uzależnionych od kursu walut) oraz obniżek cen przez producentów nie zawsze jest proste. Niniejszy poradnik, ma na celu wytypowanie najlepszych rozwiązań w bieżącym miesiącu, w określonych przedziałach cenowych.

Jaki komputer kupić?

Podstawowym kryterium przy doborze komponentów była ich opłacalność. Staraliśmy się zaproponować rozwiązania, które rzeczywiście dają wymierne korzyści użytkownikowi, tak aby nie trwonił on pieniędzy kupując podzespoły, których potencjału nie jest w stanie wykorzystać. Oczywiście zwracaliśmy uwagę również na niezawodność proponowanych elementów, bazując na informacjach zwrotnych i doświadczeniach sklepów komputerowych. Wreszcie, staraliśmy się, aby zaproponowane przez nas zestawy komputerowe były dobrze zbalansowane – unikaliśmy sytuacji, w których mocny procesor pracuje w połączeniu ze słabą kartą graficzną, lub gdzie potężna karta graficzna blokowana jest przez niezbyt wydajny CPU. Dodatkowo, z racji odmiennych gustów naszych Czytelników, zdecydowaliśmy się nie uwzględniać w naszych zestawach obudów. Stworzyliśmy natomiast osobny dział poświęcony obudowom, gdzie zamieściliśmy najlepsze naszym zdaniem konstrukcje, spełniające przyjęte wcześniej założenia.

Przy okazji warto zapoznać się z artykułami dotyczącymi sprzętu komputerowego, dostępnymi na PC Centre. Ich lektura pomoże Wam to zrozumieć dlaczego zaproponowaliśmy produkt "A" zamiast produktu "B".

I na koniec (wstępu) jeszcze jedna uwaga – zestawy komputerowe bazują na ofercie sklepu Esc.pl. Dokonując zakupu w tym sklepie możecie mieć pewność, że korzystacie z oferty jednego z najtańszych i najlepiej ocenianych sklepów internetowych w Polsce. Co więcej, jeżeli już zdecydujecie się na zakup komputera właśnie tam, po wpisaniu kodu w uwagach do zamówienia dowolnie skomponowanego zestawu powyżej 999 zł dostaniecie GRATIS darmowy montaż, konfigurację i testowanie, a powyżej 1999 zł do wyboru również:

"MS - dostawa" (dostawa tylko 1 zł przy wybraniu przedpłaty)

"MS - głośniki" (głośniki ModeCom MC-2009 za 1 zł)

"MS - kamera" (kamera Hercules Classic Link za 1 zł)

"MS - Nexuiz" (gra Nexuiz gratis) 

"MS - KIS" (Kaspersky Internet Security - 90 dni gratis) 

Jednocześnie przyczynicie się tym do rozwoju portalu PC Centre.

Zgłoś błąd