News

Pierwszy zwiastun Total War: Arena

Wydająca tytuł Total War: Arena firma SEGA zdecydowała się opublikować pierwszy zwiastun, prezentujący sceny z rozgrywki. Zapowiedziana jeszcze w 2013 roku gra free-to-play wciąż zmierza do nas dosyć powolnymi krokami, jednak teraz wiemy już na pewno, jak będzie wyglądać sam gameplay w nadchodzącej, sieciowej strategii.

Total War: Arena od początku było zapowiadane jako połączenie klasycznej strategii typu RTS z możliwościami, które dają gry multiplayer. Po brytyjskim studiu Creative Assembly, które swego czasu powołało do życia dziś świetnie już znaną serię, mało kto spodziewał się takiej formy rozgrywki. W praktyce twórcy chcieli, aby gra stała się konkurencją dla innych popularnych sieciówek z gatunku battle arena. Dodatkowo doświadczenie producenci postanowili nieco zaskoczyć, przedstawiając Total War: Arena jako tytuł free-to-play.

Mimo że wciąż niewiele wiemy na temat samej produkcji, a jej premiera odbędzie się dopiero w drugiej połowie tego roku, twórcy postanowili podzielić się z nami pierwszymi fragmentami rozgrywki w postaci zwiastuna. Tak właściwie część graczy miała już okazję osobiście doświadczyć akcji w Total War: Arena, a to dzięki zorganizowanym pod koniec zeszłego roku testom wersji alfa gry, na które wciąż można zapisywać się poprzez jej oficjalną stronę. Oczywiście nie wszyscy będą mieli szansę wypróbować rozgrywki przed oficjalną premierą, ale teraz wiemy przynajmniej, jak będzie funkcjonował sam gameplay. Firma SEGA przewidziała jak dotąd jedynie wersje komputerowe tytułu i znając historię serii Total War raczej nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości Arena trafiła do właścicieli konsol.

Zgłoś błąd