News

PES 2012 – zmiana w wykonywaniu rzutów karnych

Twórcy gry reagują na niezadowolenie graczy i w najnowszej odsłonie Pro Evolution Soccer naprawiają błędy popełnione rok wcześniej. Wykonywanie rzutów karnych ma być teraz łatwiejsze.

Każdy, kto zagrał w Pro Evolution Soccer 2011 na pewno miał do czynienia z problemem rzutów karnych. Wielu graczy ze zdumieniem obserwowało, w jaki sposób trzeba je wykonywać: kamera ustawiona na wysokości trybun i skomplikowany wybór kierunku i siły strzału. Efektem takiego podejścia twórców gry była masa zmarnowanych jedenastek i rosnąca frustracja graczy. Wraz z Pro Evolution Soccer 2012 sposób wykonywania rzutów karnych ma się zmienić.

- Wsłuchaliśmy się w głos graczy, którzy chcieli zmienić system wykonywania rzutów karnych – mówi Jon Murphy, szef europejskiego oddziału Pro Evolution Soccer. – W zeszłorocznej odsłonie ciężko było kontrolować strzelającego jedenastkę, co przynosiło więcej korzyści drużynie broniącej, niż tej, która rzut karny wywalczyła.

 

Teraz system wykonywania rzutów karnych wraca do prawie pierwotnej wersji. Kamera znowu będzie usytuowana za zawodnikiem strzelającym, a pasek siły uderzenia znajdzie się w dobrze widocznym miejscu na środku ekranu. Pozostaje więc tylko wybrać kierunek i oglądać efekt.

Tradycyjnie możecie obejrzeć to na filmie z oficjalnego kanału PES-a na YouTubie.

Zgłoś błąd