News

Nowe video z Watch Dogs 2 przybliża postacie bohaterów

Druga część hakerskiej gry akcji została oficjalnie ogłoszona przez Ubisoft początkiem czerwca i stała się jedną z najważniejszych zapowiedzi tegorocznych targów E3. Deweloperzy wystartowali właśnie z serią filmików rzucających nieco światła na poszczególne aspekty nadchodzącej produkcji, a na pierwszy ogień trafił Marcus i organizacja DedSec.

Materiał zagłębia się w temacie głównego bohatera oraz towarzyszących mu w organizacji DedSec kompanów. Cała czwórka wyróżnia się poszczególnymi umiejętnościami, każdy z nich ma inny charakter i na swój sposób pomoże nam w przechodzeniu kolejnych misji, ale wszyscy mają jeden cel – walka z niesprawiedliwym systemem i uświadamianie społeczeństwa o konieczności jej podjęcia. Już z daleka można poczuć lekką inspirację współczesnymi grupami tego typu, jak na przykład Anonymous. Wracają jednak do tematu opublikowanego video – Marcus Holloway jest pochodzącym z Oakland programistom i samoukiem o bardzo zabawnej osobowości – komentuje swoją postać Ruffin Prentiss, aktor podkładający głos pod bohatera. Do sąsiedniego San Francisco trafił w poszukiwaniu osób, które pomogłyby mu rozwinąć hakerską szajkę. Jednym z pierwszych jego kompanów jest The Wrench – mechanik, złota rączka i facet uwielbiający demolkę. W DedSec znajdzie się też miejsce dla niepozornej artystki Sitary, wykorzystującej swój plastyczny i graficzny talent do podsycania buntowniczej atmosfery w mieście. Ostatnim członkiem zespołu jest obdarzony ogromnymi umiejętnościami Josh dla którego nie ma zabezpieczeń nie do przejścia. Raczej małomówny i skryty kompan pomoże włamać się tam, gdzie zwykły haker polegnie w przedbiegach.

Pomimo faktu, że o pierwszej części Watch Dogs mało kto już pamięta, gra sprzedała się całkiem nieźle i zebrała w większości przypadków pozytywne oceny. Apetyt na sequel jest oczywisty – fani liczą na to, że twórcy odrobili lekcje z jedynki i ich najnowsze dzieło będzie jeszcze lepsze. Watch Dogs 2 ma pierwotnie zadebiutować na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz platformie PC dokładnie 15 listopada tego roku. CEO Ubisoftu Yves Guillemot zapewnił, że gra ma być jedną z najlepiej sprzedających się tytułów w historii firmy. Wydawca zdecydował się także zmienić nieco mechanikę znaną z innych jego produkcji z otwartym światem – gracz nie będzie musiał zdobywać, znanych chociażby z Assasins Creeda, punktów obserwacyjnych, aby odblokować daną część mapy. Cały świat ma być od samego początku otwarty i gotowy na pełną eksplorację.

Zgłoś błąd