News

E3 2016 - konferencja Ubisoftu

W tym roku Ubisoft świętuje na E3 trzydziestolecie swojego istnienia

Jeśli wyróżnić najbardziej treściwą pod względem zawartego materiału spośród konferencji tegorocznych targów E3, to na prowadzenie jak do tej wysuwa się panel Ubisoftu, tradycyjnie już prowadzony przez aktorkę Aishę Tyler. Mimo stosunkowo niewielu tytułów, to właśnie francuskiemu wydawcy udało się dostarczyć nam mnóstwo zwiastunów i fragmentów rozgrywki, m. in. z gier Tom Clancy's Ghost Recon: Wildland, Watch_Dogs 2 oraz zupełnie nowej franczyzy Steep, dzięki którym widzowie przez dwie godziny nie mogli oderwać wzroku od sceny Los Angeles Convention Center.

Otwarcie konferencji Ubisoftu nie mogło obyć się bez stałego już punktu tegorocznych targów E3, czyli przekazania wyrazów współczucia rodzinom ofiar strzelaniny w Orlando na Florydzie. Pojawiający się na scenie kompleksu Los Angeles Convention Center producenci nie zapomnieli o przypinkach ze wstążkami, symbolizującymi wsparcie dla poszkodowanych i ich bliskich. Nie zapomnieli jednak również o samych graczach, bowiem to właśnie dla nich zorganizowano przecież całą konferencję. W tym roku firma Ubisoft obchodzi trzydziestolecie swojego istnienia i to właśnie na targach E3 2016 wydawca zdecydował się celebrować ten jubileusz. Całe show prowadzone było po raz piąty przez amerykańską aktorkę Aishę Tyler, która nie stroniła od nieco wyolbrzymionego entuzjazmu względem każdej z zapowiedzi, jak i również sytuacyjnych dowcipów, tak znamiennych dla jej corocznych wystąpień dla Ubisoftu. Wydawcy zdecydowali się zaprezentować nam łącznie 12 tytułów, czyli stosunkowo niewiele. Niech jednak nie zmyli Was ilość, bo w tym roku Francuzi zdecydowanie postawili na jakość.

Just Dance 2017 i SouthPark: The Fractured but Whole

Zapowiedź nowej edycji Just Dance 2017 nie należała do najbardziej oczekiwanych, ale Ubisoft postanowił ubarwić ją ciekawym występem grupy tancerzy. Otwarcie było więc dosyć energiczne, na co rezolutnie zareagowała cała widownia. Szczegółów jednak zabrakło. Dowiedzieliśmy się tylko, że premiera tytułu planowana jest na okolice października, a gra - obok PlayStation 4 i Xbox One -  w przyszłym roku trafi również na nadchodzące Nintendo NX. W trakcie szybkiej sesji Q&A producentka Marine de La Seiglière zdradziła też, że do rozgrywki trafi ponad 40 nowych utworów, a wśród nich znajdą się:

 • Sorry – Justin Bieber 
 • Worth It – Fifth Harmony Ft.KidInk 
 • Cheap Thrills – Sia Ft. Sean Paul 
 • Don’t Stop Me Now – Queen 
 • September – Equinox Stars 
 • What Is Love – Ultraclub 90 
 • DADDY – Psy Ft. CL of 2NE1 
 • Lean On – Major Lazer Ft. MØ & DJ Snake 
 • PoPiPo – Hatsune Miku 
 • Radical – Dyro & Dannic 
 • El Tiki – Maluma 

South Park: The Fractured but Whole to pozycja, którą świetnie znamy już z poprzedniej edycji konferencji Ubisoftu. To właśnie wtedy tytuł został ogłoszony światu jako następca bardzo lubianego Kijka Prawdy. Podobnie jak w zeszłym roku, tym razem producenci także postanowili podejść do tematu z wielkim dystansem. Fragment poświęcony grze poprzedziła poważna, acz satyryczna zapowiedź, a widownia zanosiła się śmiechem za każdym razem, kiedy producenci powtarzali tytuł produkcji. Tego typu gra słów w nazwie to zabieg bardzo w stylistyce twórców South Parku, jednak równie ważnymi co dobra zabawa dla fanów okazały się nowy gameplay, zwiastun oraz data premiery tytułu. South Park: The Fractured but Whole ma trafić do rąk graczy 6 grudnia 2016 roku, a przy zakupie gry w przedsprzedaży Kijek Prawdy otrzymamy za darmo.

Opowiadając o rozgrywce, oryginalni pomysłodawcy South Parku Matt Stone oraz Trey Parker (współpracujący z Ubisoft San Francisco) zwrócili uwagę na ulepszenia względem poprzedniej odsłony produkcji. Tym razem rozgrywka skupia się na znanej z serialu zabawie Cartmana w superbohaterów, w trakcie której grupa przyjaciół jednoczy się w walce z Profesorem Chaosu, znanym szerzej publiczności pod pseudonimem Butters. Twórcy nieco żartobliwie zwrócili uwagę na większą głębię samej fabuły, za to nieco poważniej podeszli do opisu nowości w rozgrywce, m. in. ulepszonego systemu walki bohaterów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób będziemy mogli tworzyć naszych bohaterów, mieszając cechy i zdolności poszczególnych postaci oraz, że w rozgrywce czeka nas quest z udziałem homoseksualnej ryby, uwielbiającej rybne paluszki... I w tej kwestii producenci byli jak najbardziej poważni, bowiem wątek ten nawiązuje do jednego z odcinków serialu. Trudno jest jednak opisywać humorystyczne akcenty konferencji, dlatego warto je po prostu zobaczyć.

Strona: 1 2 3 4 Następna
Zgłoś błąd