News

Jaką niespodziankę szykuje ekipa Rockstar Games?

Na profilach społecznościowych Rockstar Games od niedzielnego wieczoru panuje wzmożony ruch. Sympatycy studia oraz osoby śledzące branżę gier wideo dwoją się i troją próbując rozwikłać zagadkę nowych grafik opublikowanych przez R*. Konta firmy na Twitterze i Facebooku dosłownie zalały się czerwono-czarną kolorystyką.

Osoby odpowiedzialne za marketing R* zmieniły zdjęcia profilowe oraz obrazki w tle na swoich profilach społecznościowych. Zmiany dotknęły także oficjalnej strony internetowej studia, a najwięcej uwagi przykuwa czerwony slider z czarnym logiem marki pośrodku. Deweloperzy oczywiście nie podali żadnych opisów czy informacji związanych z zaistniałą sytuacją, ale pierwsze domysły, szczególnie dla znawców produkcji Rockstar Games, są jednoznaczne – Red Dead Redemption. Kolorystyka idealnie zgrywa się z charakterem tytułu, lecz czego moglibyśmy się spodziewać? Nowej odsłony przygód na Dzikim Zachodzie, jej odświeżonej wersji czy może edycji na platformę PC? Pytań jest wiele, a odpowiedzi, jak to bywa z twórcami serii GTA, mało.

Pierwsza część Red Dead Redemption ujrzała światło dzienne 18 maja 2010 roku i dostępna była wyłącznie w wersji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Gra jakiś czas temu otrzymała wsteczną kompatybilność dla sprzętu Microsoftu, jednak o jej ewentualnej kontynuacji nie mówiło się w oficjalnym tonie. Plotek i domysłów było sporo, jednak żadne konkretne zapowiedzi ze strony Rockstar jak dotąd nie padły. Studio w ostatnim czasie dopieszczało swoje najnowsze dzieło, GTA V, wypuszczając coraz to nowe rozszerzenia dla wieloosobowego modułu. Czyżbyśmy byli świadkami początku zapowiedzi czegoś zupełnie nowego? Kolejne szczątkowe wiadomości z pewnością otrzymamy za jakiś czas.

Zgłoś błąd