News

Nowa jakość FIFY 09

Gigant Electronic Arts oświadczył w ogłoszeniu prasowym, że nadchodząca odsłona słynnej serii FIFA doczeka się nowej, znacznie poprawionej wersji na każdą platformę! Według wydawcy, edycja 09 to „moc wrażeń i potężna dawka innowacyjnych opcji”.

Wielu graczy narzekało na wersję na PC, gdyż ta znacznie odbiegała od tego, co oferowały te na konsole Xbox 360 czy PS3. Nie tylko wizualnie, ale i pod względem rozgrywki. Tym razem zmieni się to na plus. Według słów twórców, FIFA 09 otrzyma szatę graficzną najwyższych lotów i będzie dopracowana w kwestii mechaniki gry. W dodatku znajdzie się miejsce na nowości w multiplayerze oraz możliwość sterowania myszką. Paul Hossack, producent, powiedział, że: "przygotowując grę na komputery osobiste mamy na względzie innowacyjność".

W przypadku wersji na X360 i PS3 zostanie dodanych ponad 250 usprawnień w gameplayu! Konsolowcy otrzymają także w nowej FIFIE jeszcze lepszą animację zawodników, która, wg autorów, doda dynamiczności rozgrywce. Jak oznajmił David Rutter: "w żadnej innej grze nie zaimplementowano ponad 250 istotnych modyfikacji mechaniki zabawy. Dzięki naszemu przywiązaniu do najdrobniejszych detali udało się perfekcyjnie odwzorować prawdziwy futbolowy klimat".

Nie gorzej potraktowani będą gracze spędzający czas na Wii i PS2. W tej pierwszej otrzymamy dwa tryby: zręcznościowy i symulacyjny, a także w ogóle inną, bardziej komiksową, oprawę – na styl Wii Sports. Zaś dla posiadaczy "leciwej, ale nadal jarej czarnulki", EA przygotowała kilkaset nowych sekwencji animacji, nowe tricki i specjalny system krycia.

FIFA 09 ukaże się także na PSP i NDS. Te dostaną zupełny świeży tryb "Zostań gwiazdą" i wirtualną kamerę podążająca doskonale za gwiazdą na boisku. Jak to wyjdzie w praktyce?

Sprawdzimy to jesienią, bo wtedy ma trafić nowa FIFA na wszystkie wymienione wyżej platformy oraz na telefony komórkowe.

Zgłoś błąd